Állásbörze - Kínál Archívum - Keresés
szakvezető-csoportvezető (Hortobágy-halastavi kisvasút és tanösvény) Feltöltve: 2017. febr. 28. 20:17
Érvényes: 2017. ápr. 29.
Régió: Észak-Alföld
Feladó: Danyi Zoltán
Link: http://www.hnp.hu/kisvasut
Részletek: A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság keres a Hortobágy-halastavi kisvasút és tanösvény üzemeltetéséhez terepi fajismerettel rendelkező munkatársat legkésőbb áprilisi munkakezdéssel.

Feladatai:
- a kisvasút üzemeltetését ellátó csoport irányítása, a vele járó adminisztratív, munkaszervezési feladatok ellátása
- turisztikai csoportok vezetésének szervezése
- csoportok fogadása, terepi vezetések
- a bemutató terület élőlénybarát, valamint élménynövelő fejlesztésében való közreműködés

Elvárások:
- élővilág ismerete (botanikai és zoológiai alapismeret is)
- idegen nyelvtudás (angol, vagy német), min. 1 nyelven jól kommunikáljon
- jó szervezőkészség, határozottság, kreativitás
- csoportvezetésben jártasság
- oktató-bemutató szemléletben gondolkodás
- rugalmas időbeosztás elfogadása (munkaidőketeres alkalmazás)
- B-s jogosítvány
- felsőfokú végzettség

Előny:
- kisebb munkaszervezet irányításában szerzett gyakorlat
- énekesmadár gyűrűző vizsga megléte
- csillagászati alapismeretek
- Hortobágy térségében állandó, vagy ideiglenes lakhely megléte

Munkavégzés helye:
- Hortobágyi-halastó (Hortobágy-halastavi kisvasút és tanösvény, illetve bemutató terület)

Az alkalmazás és feladatkör egyéb ismérvei:
- határozatlan munkaszerződéssel (Mt. szerint) történő alkalmazás
- a csoportban 2 fő mozdonyvezető, 1 fő szakvezető-jegypénztáros, és további 3-4 fő közfoglalkoztatott munkatárs dolgozik
- a turisztikai szezonban (április-október) mindennapos nyitva tartással üzemel a bemutató terület
- adminisztratív segítség a HNP Látogatóközpontjában dolgozó munkatárs személyében biztosított
- munkavégzéshez biztosított egyéb feltételek: munkaruha, irodatechnika, mobil telefon
- a munkába járást az
Igazgatóság a jogszabályban előírtak szerint támogatja
- a terület fő profilja a vízi madárvilág bemutatása, ősszel a daruvonulási időszakban darumegfigyelő gyalogos, és vonatos túrák szervezése, továbbá egész évben nappali, alkonyati és hajnali túrák lebonyolítása
- a terület része Európa 3. nemzetközi csillagoségbolt parkjának, ahol a bemutatás feltételei adottak

Bérigény megjelölésével fényképes szakmai önéletrajzát várja (releváns képesítések igazolására szolgáló dokumentumok másolatával):

Danyi Zoltán osztályvezető, HNPI Oktatási és Turisztikai Osztály (danyi.zoltan@hnp.hu)