Állásbörze - Kínál Archívum - Keresés
természetvédelmi referensi munkakör Feltöltve: 2017. márc. 29. 11:06
Érvényes: 2017. máj. 28.
Régió: Észak-Alföld
Feladó: Danyi Zoltán
Link: http://www.hnp.hu/hu/szervezeti-egyseg/igazgatosag
Részletek: A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság pályázatot hirdet határozatlan idejű természetvédelmi referensi munkakör betöltésére.
(a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény alapján)

Legfontosabb feladatok:
• Természetvédelmi vonatkozású döntést igénylő államigazgatási – elsősorban természet- és környezetvédelmi, erdészeti hatósági – eljárásokban a természetvédelmi kezelői nyilatkozatok, jogsegélyek ügyintézése.
• Erdőtervezéssel, vízgyűjtő-gazdálkodási tervekkel, valamint településrendezési eszközökkel, megyei és országos területrendezési tervekkel kapcsolatos természetvédelmi kezelői nyilatkozatok ügyintézése (adatszolgáltatás, egyeztetéses tárgyalások, kezelői nyilatkozat összeállítása).
• Terepi felmérések elvégzése és azok adatainak feldolgozása, elemzése, biotikai adatgyűjtés.
• Az igazgatóság által megvalósított természetvédelmi projektek (pályázatok) ökológiai szakmai koordinációja.
Az ideális jelöltnek az alábbi tulajdonságokkal kell rendelkezni:
• Képesség a nagymértékben önálló munkavégzésre és a határidők betartására.
• Képesség az önálló terepi tényállás-tisztázásra, biotikai adatok önálló gyűjtésére, ökológiai helyzetértékelésre.
• Nagyfokú terhelhetőség.
• Információk hatékony elemzésének és szintetizálásának képessége.
Pályázati feltételek:
• Felsőfokú iskolai végzettség a közszolgálati tisztviselők képesítési előírásairól szóló 29/2012. (III. 7.) Korm. rendelet 3. sz. mellékletének a 124. pontjában meghatározottak szerint.
• Gépjárművezetői, B kategóriás jogosítvány.
• Felhasználói szintű számítógépes ismeretek (szövegszerkesztő, táblázatkezelő,és levelező programok).
• Vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség a munkába állást megelőzően.
• Büntetlen előélet.
A pályázat elbírálásában előnyt jelent:
• Az ellátandó feladatokat illetően munkavégzésben szerzett szakmai tapasztalat.
• Egyetemi szintű biológus vagy erdőmérnök szakképzettség, természetvédelmi szakmérnök szakképzettség.
• Botanikai, cönológiai szakmai ismeretek és tapasztalatok.
• Térinfomatikai szoftver (pl. ArcView, ArcGIS, QGIS) használatában szerzett jártasság.
• Természetvédelmi közérdek érvényesítése érdekében végzett korábbi tevékenység, beleértve a társadalmi szervezet keretében végzett önkéntes munkát.

A jelentkezés benyújtási határideje: 2017. április 15.

Az önéletrajzokat elektronikus formában az olaj@hnp.hu és a leskub@hnp.hu e-mail címeken vagy levélben történő jelentkezés esetén az alábbi postacímre várjuk: Olajos Péter, Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság, 4024 Debrecen, Sumen u. 2.