Állásbörze - Kínál Archívum - Keresés
Oktatási ügyintéző - szemléletformálás a Hortobágyi Nemzeti Parkban Feltöltve: 2017. ápr. 06. 12:06
Érvényes: 2017. jún. 05.
Régió: Észak-Alföld
Feladó: Danyi Zoltán
Link: http://www.hnp.hu/oktatas
Részletek: A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság keres a szemléletformálási és ökoturisztikai tevékenysége szervezési feladatainak ellátására - lehetőleg szemléletformálási gyakorlattal rendelkező - természetismereti alapképzettséggel bíró munkatársat azonnali munkakezdéssel.

Feladatai:
- környezeti nevelési csoport munkájának segítése
- oktatató-nevelő munkában való részvétel (szakkörök, versenyek, pályázatok, képzések, előadások, táborok szervezése, élőlényvédelmi akciók és részvétel a kivitelezésben)
- szemléltető eszközök fejlesztése, ismeretterjesztő-oktatási anyagok készítése
- kapcsolattartás oktatási intézményekkel (tanárok, diákok, intézményvezetők)
- tevékenységéről publikációk megjelentetése (honlap, facebook, sajtóanyagok, beszámolók)
- ajánlatok összeállítása, csoportok fogadása, terepi vezetések lebonyolítása
- a bemutató területek fejlesztésében való közreműködés melynek célja az ismeretterjesztés, élménynövelés (játszva tanulni)
- turisztikai programokon való közreműködés
- külső helyszíneken történő ismeretterjesztő tevékenység (előadások, kitelepülések)

Elvárások:
- élővilág ismerete (botanikai és zoológiai alapismeret is)
- idegen nyelvtudás (angol, vagy német), min. 1 nyelven jól kommunikáljon
- jó szervezőkészség, határozottság, kreativitás
- jó előadókészség
- nyitottság az új befogadására
- kísérletező, gyakorlatias szemlélet – szemléltető eszközök használata
- rugalmas időbeosztás elfogadása (munkaidőketeres alkalmazás)
- B-s jogosítvány
- felsőfokú végzettség

Előny:
- pedagógusi gyakorlat biológia, környezetismeret, földrajz területen
- szemléletformálásban szerzett gyakorlat
- Hortobágy térségében állandó, vagy ideiglenes lakhely megléte
- csillagászati alapismeretek

Munkavégzés helye:
- Debrecen ill. Hortobágy (az Igazgatóság székháza, ill. látogatóközpontja)

Az alkalmazás és feladatkör egyéb ismérvei:
- határozatlan munkaszerződéssel (Mt. szerint) történő alkalmazás
- akár hétvégi munkavégzés (rendezvények, csoportvezetések, táborok, stb.)
- munkavégzéshez biztosított egyéb feltételek: formaruha, irodatechnika, mobil telefon, autóhasználati lehetőség
- a munkába járást az Igazgatóság a jogszabályban előírtak szerint támogatja
- feladata Hajdú-Bihar megyében segíteni a természetvédelmi központú ismeretterjesztést, Debrecen központtal megerősíteni a nemzeti park ez irányú tevékenységét, ismertségét (szakkörök, előadássorozatok, terepi túrák, akciók)

- bérezés: 180.000 Ft bruttó havi juttatás + Cafeteria

Danyi Zoltán osztályvezető, HNPI Oktatási és Turisztikai Osztály (danyi.zoltan@hnp.hu)