Hirdetés

Új csúcsra emelkedett Japánban a károsanyag-kibocsátás, mivel a leállított atomerőművek áramtermelését több fosszilis energiahordozó elégetésével pótolták. A japán környezetvédelmi minisztérium szerint az emisszió éves összevetésben 1,6 %-kal nőtt, elérte az 1,39 milliárd tonna szén-dioxid egyenértéket.

A 2014 márciusában lezárult 12 hónapos időszakban mért kibocsátás 1,3 százalékkal nagyobb a 2005-ösnél és 10,6 százalékkal az 1990-esnél. Japán a 2005-ös referenciaszámhoz képest 2020-ra 3,8 százalékos csökkentést akar elérni.

A szén-dioxid-kibocsátás azért növekszik, mert 2011 márciusa, a fukusimai atomerőmű meghibásodása óta az országban leállították az összes atomerőművet. Japánban a nukleáris energia adta az áramtermelés 26 százalékát, de a baleset óta a 48 reaktorból csak 2 indult újra, azok is csak ideiglenesen. Az ország nagyobb szén- és földgáz importtal fedezte a kieső termelést. 
Abe Sindzó japán miniszterelnök támogatja az atomerőművek újraindítását, de a két reaktor legkorábban 2015 elején indulhat be– írta az MTI.
 

Tovább csúszik a fukusimai ártalmatlanítás

Tovább csúszik a fukusimai ártalmatlanítás

Több évet fog késni a 2011-es földrengésben és szökőárban megrongálódott fukusimai erőmű elhasznált vagy megolvadt nukleáris fűtőelemeinek kiemelése és elszállítása – írtuk korábban.

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás