Janus-arcú minisztérium – Az Ídes ember önglóriázása

2022. november 9.

Hírek

Tartós sikerre vagyunk ítélve az oroszok és kínaiak érdekvédelmében. Egyedülálló stadion-országgá váltunk, amit majd akkumulátorgyártás egészít ki. Mindehhez még se villamosenergia, se víz, de majd jön a kedvezményes orosz urán és lítium. Debrecenben még nagy a zsivaj, lárma. Intézzük.

Aszály-körkép: öntözéstől a golfpályáig – Urambátyámék sem unatkoznak

2022. november 2.

Hírek

Bizonyára lehetnék sokkal kíméletesebb Nagy Istvánnal, hiszen a hajdani kollégiumigazgató és polgármester, a felülmúlhatatlan cserepeskörte-szakértő mindannyiunk ídes embere. Nekem majdnem Putyi. Nem tagadom, mint embert valószínűleg én is kedvelném, csak, mint minisztert nem állhatom. Éppen azért, mert professzionális civil a pályán. Ámuldozó mindent elhisz nagypapa, ún. smonca-gyártó. (Álmodott magának egy világot és fel sem tud… Tovább »

Kecskére káposztát? Vajon kinek az érdekeit képviselné Raskó György?

2021. október 11.

Hírek

Nehogy a Fidesz gyakorlatát kövesse az ellenzék! A mezőgazdaság jövője a hormon- és kemikáliamentes intenzív termelés – nyilatkozta egyebek mellett az ellenzéki agrárminiszter esélyes Raskó György agrárközgazdász. Ugyan mennyivel lenne jobb egy (zöldbárós) esetleges ellenzéki kormány agrár- és vidékpolitikája, mint a jelenlegi kormányé – teszi fel a kérdést Ángyán József az interjú kapcsán.

Róna Péter szerint szemléletváltásra van szükség a magyar agráriumban

2021. február 3.

Hírek

Január végén Lázár János volt kancelláriaminiszter, többszörös kormánymegbízott, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány kuratóriumi tagja lett és kijelentette, az új egyetemet Európa egyik legjobb agráregyetemévé akarják fejleszteni. Az elképzelés realitásáról kérdezte a Magyar Hang Róna Péter közgazdászt, az Oxfordi Egyetem oktatóját.

Nesze neked agrodiverzitás

2019. február 18.

Hírek

Világszerte csökken a nagyüzemek által termesztett növények száma, ezért mind egyhangúbbá válik a mezőgazdasági termesztés. Mára ott tartunk, hogy az agrárterületek felén négy növény osztozik.