A legtöbb magyar választópolgár 2024. augusztus 18-án ugyanúgy ébredt mint az előző napok bármelyikén. Nekem ez a nap mégis más volt, mint a többi, mert ezen a napon lépett hatályba az EU Természet Helyreállítási Jogszabály. A jogszabály kötelező érvényű, a tagállamokon bíróságok előtt számon kérhető célokat fogalmaz meg, talán nem véletlen, hogy hazánk a végsőkig…
állami erdőgazdaság
A Pilisi Parkerdő városierdő-fejlesztési programmal segíti Budapestet
A főváros erdeinek kétharmadát, Budapest zöld infrastruktúrájának legfontosabb, 3600 hektárnyi elemét kezelő Pilisi Parkerdő Zrt. hosszú távú tervet készít a városi erdők átfogó, szisztematikus kezelésére.
Szavazzon Magyarország legszebb erdejére!
Az Agrárminisztérium Facebook játékban keresi Magyarország legkedveltebb erdei helyét, természeti kincsét. A 22 héten át zajló szavazás résztvevői nyereményjátékban vehetnek részt, amelyen ajándékcsomagokat nyerhetnek.
Az agrárminiszter hülyének nézi a magyar társadalmat……és az Országgyűlés Fenntartható Fejlődés Bizottsága tagjait
Hogy nem szakad le az ég a sok hazugság és orbitális csúsztatás (bullshit) miatt, ami az agrárminiszter száját elhagyta az országgyűlési bizottság előtt elhangzott beszámolójában: „az agrárkormányzat azon dolgozik, hogy az állami erdőgazdaságok működését nonprofit jellegűvé alakítsák át, úgy, hogy a természetvédelem váljon elsődlegessé – jelentette be Nagy István agrárminiszter az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottsága…
A kormány visszakozott erdőügyben, ám ezzel a magántulajdonosokat hozhatja jobb helyzetbe
Egy ponton a miniszteri önkorrekció olyan jól sikerült, hogy még az augusztus 4. előtti állapotnál is erősebb a most kiadott védelem, ugyanakkor ez még nem olyan erős, mint egy kormányrendelet. „Szép próbálkozás miniszteri utasításban felülírni a kormányrendeletet: a gond csak az, hogy a favágó állampolgárnak a kormányrendeletet kell betartania, a miniszteri utasítást legfeljebb a főosztályvezetőn…
Ma indul erdeinkben az Orbán-kormány rablógazdálkodása?
A WWF Magyarország nem csak természetvédelmi, de az erdőgazdálkodás fenntarthatósága szempontjából is súlyosan aggályosnak látja az augusztus 5-én hatályba lépő kormányrendeletet, amely katasztrófavédelmi szempontokra hivatkozva eltörli a fakitermelés szinte minden korlátozását. Ilyen döntésre évtizedek óta nem volt példa hazánkban.
A NER polip karjai már az állami erdőkre tekeredtek
A NER vinné az erdőket is a már korábban beharangozott forgatókönyv alapján. Az állami erdőgazdaságok sorsáért aggódnak a szakemberek. Hosszú távú bérbeadásra, koncesszióra utaló jelek látszanak, a nyertesek itt is a kormányközeli vállalkozók lehetnek.
Az Orbán rezsim újabb szögeket vert a természetvédelem koporsójába
Döntött az Országgyűlés: a jövőben a természetvédelmi céllal megvásárolt védett állami területeket profitorientált erdőgazdaságok kaphatják meg. A december 14-én megszavazott „agrársaláta” módosító jogszabály emellett a védett természeti területek magánkézbe adását is megkönnyíti. A WWF Magyarország álláspontja szerint a törvénymódosítás kárt okoz a védett területeknek, és ellentétes az Alaptörvénnyel, ezért a szervezet levélben kérte a köztársasági…