Hírek
Súlyos meghibásodás történt Belorusziában az asztraveci atomerőműben egy, a Bloomberg által megszerzett belső jelentés szerint. Az ioncserélő gyantával kapcsolatos rendellenesség megnövelhette a reaktor leolvadásának kockázatát. A Roszatom tagadja a belső jelentésben bemutatott üzemzavart. Miért fontos ez számunkra?
Hírek
Baleset történt a Szentpétervár melletti Leningrád 2 atomerőműben, amely a Paks II.-nél is alkalmazandó új orosz erőműtípus modellpéldánya. A nemzetközi sajtó szerint az erőmű 1. blokkjában a turbina sérült meg, károsodtak a turbinalapátok, egyes források szerint meg is semmisült a berendezés, a nukleáris létesítményt ezért le kellett állítani.
Hírek
Robotszondák merültek le a fukusimai atomerőmű víz alatt lévő romjai közé, és kiderült, hogy annak létfontosságú tartószerkezetei sérültek meg. Bár ez nem jelent azonnali veszélyt, attól tartanak, hogy komoly problémává válhat akkor, ha egy újabb földrengés rázza meg a területet.
Hírek
Kína elismerte a délkelet-kínai Tajsan atomerőmű kisebb meghibásodását, ám határozottan cáfolta, hogy a hiba bármilyen radioaktív gáz kiszivárgását eredményezte volna.
Hírek
1979-ben azt nyilatkozta egy ismert szakember, hogy az atomerőművek olyan biztonságos létesítmények, amelyekben tízezer évenként történhet csak baleset. Aztán jött Csernobil, Fukusima, és a több kisebb nukleáris baleset.
Hírek
Statisztikailag nem bizonyítható, hogy sugárzás okozta károk érték volna Japán lakosságát a fukusimai atomerőmű 2011 márciusában történt balesete után. Az ENSZ Nukleáris Sugárzás Hatásait Vizsgáló Tudományos Bizottsága (UNSCEAR) beszámolóját ma a katasztrófa 10. évfordulója kapcsán tették közzé Bécsben.
Hírek
Csernobil nem csak a szovjet mérnökök csődje, hanem a kommunista Szovjetunió és a teljes keleti szovjet blokk kommunikációs csődje is. Rengeteg máig ható és jóvá nem tehető hibával. A kommunikációs szarvashibák sorában az egyik egy magyar tanulmány betiltása volt.
Hírek
Felmentették csütörtökön a fukusimai atomerőművet működtető vállalat, a TEPCO három volt igazgatóját, akiket azzal vádoltak, hogy nem tettek meg mindent a 2011-es földrengés és szökőár okozta nukleáris katasztrófa elkerüléséért.
Hírek
A kormánytól független Moscow Times arról ír, hogy a Levada közvéleménykutató központ legfrissebb felmérése szerint az orosz állampolgároknak alig 30 százaléka tart attól, hogy Oroszországban megismétlődhet egy olyan nukleáris katasztrófa, mint ami történt 1986-ban (a mai Ukrajna területén található) Pripjatyban, a csernobili erőműben.
Hírek
A Fukusimai atomerőmű egyik pihentető medencéjéből megkezdték a 2011 márciusában összeroncsolódott fűtőanyag kazetták kiemelését – közölte ma az üzemeltető cég, az állami tulajdonú Tepco. A tönkrement erőmű leszerelése legalább 40 évig tart majd – megbecsülhetetlen költségen. Ennyit az olcsó és biztonságos atomenergiáról.