Felboncolták a 3500 év után kiolvadt szibériai medvét

2023. február 25.

Hírek

Egy 3500 éve  – 2-3 éves korában – elpusztulhatott barnamedve tetemét boncolták fel orosz tudósok. A medve maradványai tökéletes állapotban őrződtek meg az örök fagyban Kelet-Szibériában. Egy sarkvidéki szigeten rénszarvaspásztorok fedezték fel.

Határokon átnyúló ökológiai folyosók a Kárpátokban a vadon élő állatok számára

2022. július 22.

Hírek

Európában (Oroszország kivételével) körülbelül 12.000 farkas, 17.000 medve és 9.000 hiúz él, és ezen fajok több mint egyharmada a Kárpátok régióban. Ezeket a védett, és ökológiai szempontból meghatározó, nagyragadozó emlősöket nemcsak az illegális elejtések fenyegetik, hanem eddig nagy kiterjedésű, természetes élőhelyeik beszűkülése, az útépítések és egyéb infrastrukturális beruházások által okozott fragmentáció (feldarabolódás) növekedése is.

Megelőzési célból is ki lehetne lőni medvéket

2022. február 12.

Hírek

A medveveszélyt megelőző kilövési kvótát vezetne be a román környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti minisztérium. Az erről szóló rendelettervezetet a tárca honlapján bocsátották közvitára.

Medvéket az erdőbe, ne az otthonainkba!

2021. július 11.

Hírek

Medveellenes tüntetés volt Tusnádfürdőn. „Több százan fejezték ki nemtetszésüket az egyre elharapódzó medvekérdés miatt szervezett július 9-i esti demonstráción” – írja a Székelyhon.ro. A demonstrációt három helyi tanácsos, Bálint-Miklóssy Enikő, Lukács Attila és Száfta András kezdeményezte, és a tusnádfürdői sípályánál tartották meg. A transzparenseken ezeket a feliratokat lehetett olvasni: – „Medvéket az erdőbe, ne az otthonainkba”; – „Mindenkinek joga van a szabadsághoz… Tovább »

Kuvaszkölyök adomány a nagyragadozókért

2020. szeptember 23.

Hírek

Mint azt a médiában sokan hallották, olvasták már, újra megjelentek hazánk területén a nagyragadozók: a farkas, a hiúz és a barnamedve. Ezen fajok a szomszédos országokban – főleg Szlovákiában – történt állománybővülés nyomán terjeszkedtek át hozzánk, tehet spontán visszatelepülésről, nem visszatelepítésről van szó. A WWF és a Kuvasz-Őr! Program együttműködésében kuvaszkölyköt kapott egy gazdálkodó Nógrád… Tovább »

Évi több ezer tonna erdei gyümölcsöt és gombát exportál Románia. Mi marad a medvének?

2019. augusztus 30.

Hírek

Egyes becslések szerint csak vadon termett erdei gyümölcsből 27 ezer tonnát ad el Románia külföldön, hivatalosan, persze, kevesebbet. Az erdei gombáért Nyugaton akár a hazai felvásárlási ár 15-szörösét is kifizetik. Tavaly csak a Máramarosi Erdészeti Igazgatóság alá tartozó erdőkből 150 tonna gyümölcsöt értékesítettek külföldön.

Te mit tennél, ha medvét látnál? Mackórandi kisokos

2018. október 16.

Hírek

Az utóbbi időkben gyakoribbá váltak a medveészlelések hazánkban. Bár ez alapvetően jó, mindannyiunk közös érdeke, hogy elkerüljük a közvetlen találkozásokat, és néhány apró praktikával minimalizáljuk a konfliktusokat az együttélés érdekében. A WWF Magyarország ezért egy szórakoztató infografika-sorozatot indít, amelyből mindannyian tanulhatunk.

Szelfitilalom: a medve nem játék!

2018. június 19.

Hírek

A hazánkban kóborló, majd az elmúlt héten szabadon engedett barnamedve, Robi esetét sorra követik a médiában megjelenő hírek és videók különböző medveészlelésekről. A WWF Magyarország szerint az eset rávilágított arra, hogy mennyire fontos és sürgető újra megtanulnunk együtt élni őshonos nagyragadozóinkkal. Zavartalanságuk biztosítása fontos, a természetvédelmi szervezet a lakosság együttműködését kéri.

Biztonságot ad a medve mamahotel

2018. március 29.

Hírek

Egy évvel tovább maradnak az anyjuk mellett a svéd erdőkben élő barnamedve-bocsok, mint néhány évtizeddel ezelőtt – így nem lehet kilőni őket.