Hírek
„A természet és az ember kapcsolata nagyon hasonló Magyarország és az EU viszonyához: annak ellenére, hogy részei vagyunk, folyamatosan harcban állunk vele. Erősködünk, de a végén nagyon valószínű, hogy mi fogjuk megszívni”– mondta el Litkai Gergely a Pénzcentrum legújabb CashTag vlogja részében, melyben az 5 legégetőbb hazai természetvédelmi problémával foglalkoznak.
Hírek
Jason Mitchell nemrégiben azt állította, hogy a nettó nulla kibocsátás fokozhatja a globális fakeresletet, veszélybe sodorva a világ erdőit, és hogy a jövőben fahiánnyal kell szembenéznünk. Arra a következtetésre jutott, hogy jelenleg az emberiség túl sokat követel a világ erdőitől. Mi itt azt vizsgáljuk, hogy valóban így van-e ez?
Hírek
Az emberi civilizáció hatását a természetre sokan és sokféleképpen kutatják. Összetett kérdés, s vannak a területen olyan dogmák, amiket vallási és politikai okokból nem szívesen tapogat senki (az ember túlszaporodása, születésszabályozás stb.). Még ma is a legtöbb kormány a születések számának emelkedését tűzi a zászlajára, bár Kína, India és a muszlim országok lakossága a saját… Tovább »
Hírek
Európában hozzávetőleg naponta öt futballpályányi erdőt vágnak ki illegálisan, többnyire azért, hogy elégessék. Fával és más, növényi vagy állati eredetű anyaggal (biomasszával) nemcsak a háztartások egy részét, hanem erőműveket is fűtenek.
Hírek
Az erőmű 9 év szünet után kezd újra energiatermelésbe, és mindent összevetve több mint ezer embernek adhat munkát az üzemeltetése és a tüzelőanyaggal való ellátása.
Hírek
Egy életet töltöttem el erdei fák (hazai fenyők és lombos fák) genetikailag meghatározott klíma-érzékenységének, stabilitásának vizsgálatával. A jövő klímák hatásának valós idő-alapú (nem modellező) előrevetítésére egy olyan módszert fejlesztettem, amit világszerte átvettek és alkalmaznak. Hol veszett el a biológiával foglalkozók vészkiáltása a biodiverzitás kríziséről? Mátyás Csaba akadémikus, egyetemi tanár írása a Greenfonak.
Hírek
Végre kiszámolták, hány hangya él a Földön. Alsó hangon húsz billiárd, vagyis 20 000 000 000 000 000 hangya él a bolygón. Az ízeltlábúak közül a hangyák a szárazföldi fajok mindössze 1,2 %-át teszik ki, de a friss becslések szerint a biomassza legalább 6 százalékáért felelnek.
Hírek
Magyarországon megtalálható minden olyan energiaforrás, például a szél és a geotermia, amelyek az energetikai átalakítás során lehetővé teszik, hogy függetlenné és zölddé váljunk – jelentette ki Palkovics László technológiai és ipari miniszter tegnap Brüsszelben. Változó szélviszonyok?
Hírek
A pazarlással kapcsolatos bölcsességek az energiára is érvényesek, nemcsak az élelmiszerre. Minél kevesebb energiát pazarolunk el, annál alacsonyabb lesz a széndioxid-kibocsátásunk.
Hírek
Szüntessék meg az erdeink energetikai célú elégetését ösztönző támogatásokat. Ezt kéri Orbán Viktor miniszterelnökhöz címzett levelében az Alba Natura Civil Alapítvány, a Fertő tó Barátai Egyesület és a Levegő Munkacsoport. Az erdei biomassza elégetése ugyanis súlyosbítja az éghajlati válságot, hozzájárul a biológiai sokféleség csökkenéséhez, és a felhasználás növelése nem járulna hozzá Európa energiabiztonságának javításához.