Európa a világ leggyorsabban melegedő kontinense, és az éghajlati kockázatok az energia- és élelmezésbiztonságot, az ökoszisztémákat, az infrastruktúrát, a vízkészleteket, a pénzügyi stabilitást és az emberek egészségét is fenyegetik. Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) friss értékelése szerint e kockázatok közül sok már elérte a kritikus szintet, és sürgős és határozott fellépés nélkül katasztrofális helyzet alakulhat…
C3S
Globális felmelegedés: Alulról súroljuk a felső határt
Alig maradt el a 1,5 fokos küszöbértéktől a tavalyi évben mért globális hőmérséklet-emelkedés az EU éghajlatváltozással foglalkozó szolgálata, a Kopernikusz szerint. A globális hőmérséklet 1,48 fokkal volt magasabb az 1850 és 1900 közötti évek átlagánál – közölte a Kopernikusz tegnap a „Global Climate Highlights 2023” című jelentésében.
2023 lehet a legmelegebb év
Az idei év lehet a legmelegebb a feljegyzések kezdete óta – áll az Európai Unió Kopernikusz éghajlatváltozási szolgálatának (C3S) ma közzétett jelentésében, amely szerint a globálisan rekordhőmérsékletű nyarat szintén rekordmeleg szeptember követte – 0,5 Celsius fokkal volt melegebb, mint a mérések kezdete óta nyilvántartott legmelegebb szeptember, és közel 1 teljes fokkal volt melegebb, mint az…
A nyári erdőtüzek rekordnyi légszennyezést okoztak
Az Európai Unió Copernicus Légkörmegfigyelő Szolgálatának (C3S) frissen közzétett adatai szerint idén nyáron rekordot döntött az északi félteke számos részén pusztító súlyos erdőtüzek által kibocsátott szén-dioxid mennyisége. Júliusban és augusztusban is havi rekordot döntött a károsanyag-kibocsátás.
Az idei július volt a valaha feljegyzett legmelegebb hónapunk
Az idei július volt a valaha feljegyzett legmelegebb hónap a Földön – közölte az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal (NOAA), amely szerint az új rekord megszületésében szerepet játszott a klímaváltozás.
2021 júliusa az eddigi legrosszabb az erdőtüzek szempontjából
Az idei volt a legrosszabb július a globális erdőtüzek szempontjából a műholdas mérések 2003-as kezdete óta – közölték a friss adatok alapján szakemberek. Az EU további segítséget mozgósít a tűzvész által sújtott országoknak.
Rekordmagas átlaghőmérséklet a szibériai sarkvidéken
Rekordmagas volt az átlaghőmérséklet júniusban a szibériai sarkvidéken az Európai Unió Földet és a klímaváltozást megfigyelő kutatóprogramjának adatai szerint. A tudósok úgy vélik, az Arktisz kétszer gyorsabban melegszik a globális átlagnál.
Az idei május rekord meleget hozott
Világszinten a legmelegebb május volt az idei a mérések kezdete óta: 0,68 Celsius-fokkal volt magasabb a hőmérséklet az 1981 és 2010 közötti évek átlagánál az Európai Unió Copernicus Légkörmegfigyelő Szolgálatának (C3S) friss közlése szerint.
Európa legmelegebb éve 2019 volt
A tavalyi volt a legmelegebb év Európában a rendszeres mérések kezdete óta – közölte tegnap, a Föld napján az Európai Unió Copernicus Klímaváltozási Szolgálata (C3S). Világméretekben a tavalyi év második a dobogón.
Európa keleti részén jóval az átlag fölött volt a hőmérséklet.
Az idei volt az egyik legmelegebb március a világon. A globális hőmérséklet elérte 2017 és 2019 márciusáét, amelyek a második és a harmadik legmelegebbek voltak. 2016 márciusa volt a valaha mért legmelegebb.