Az energia ipar titkos fegyvere az éghajlatvédelmi lépések szabotálására: Energia Charta

2019. december 9.

Hírek

Az ISDS-nek (befektető-állam vitarendezési mechanizmus) nevezett “offshore-bíróság” rendszer – mely kvázi magánbíróság – lehetővé teszi, hogy külföldi befektetők pereljenek kormányokat, ha azok a környezetünk vagy állampolgáraik egészségének védelme érdekében hoznak meg bizonyos intézkedéseket, jogszabályokat. Civil szervezetek követelik, hogy számolják fel a befektetőknek az az Energia Charta Egyezményben biztosított különleges előjogait.

EU-Kanada szabadkereskedelmi egyezmény: nem kellene elsietni a ratifikálást

2019. november 14.

Hírek

A kormány (külgazdasági és külügyminiszter) 2019. november 12-én beterjesztette az Országgyűlés elé a T/7999 számú “Az egyrészről Kanada, másrészről az Európai Unió és tagállamai között az Átfogó Gazdasági és Kereskedelmi Megállapodás (Comprehensive Economic and Trade Agreement – CETA) kihirdetéséről” szóló törvényjavaslatot. A CETA ratifikálással kapcsolatban véleményünk szerint teljesen indokolatlan a ratifikálási folyamat siettetése, különösen annak… Tovább »

Olaszország beint az EU-Kanada kereskedelmi egyezménynek

2018. június 14.

Hírek

Olaszország nem fogja ratifikálni az Európai Unió és Kanada közötti szabadkereskedelmi egyezményt (CETA), mert az nem biztosít megfelelő védelmet az különleges olasz élelmiszereknek – jelentette ki Gian Marco Centinaio, az új mezőgazdasági miniszter. A Magyar Természetvédők Szövetsége szerint Magyarországnak is nemet kellene mondania a CETA-ra!

Magyarország még megállíthatja a CETA-t!

2017. február 17.

Hírek

Kiábrándító hírként fogadta a Greenpeace Magyarország, a Magyar Természetvédők Szövetsége és a Védegylet Egyesület azt, hogy az Európai Parlament rábólintott az Európai Unió és Kanada közötti szabadkereskedelmi egyezményre. A CETA elfogadásával az Európai Parlament még több hatalommal ruházza fel a nagyvállalatokat, és szembemegy az emberek érdekével, valamint nem szolgálja a környezetünk védelmét.

TTIP és CETA: Az utolsó szög a vidék koporsójában?

2016. december 5.

Hírek

Veszélybe sodorják az európai mezőgazdaságot és kistermelőket a transzatlanti szabadkereskedelmi egyezmények (TTIP és CETA) – hangsúlyozták kanadai és amerikai civil szervezetek szakértői a TTIP és CETA által a mezőgazdaságra gyakorolt várható hatásokat ismertető tanulmányok mai budapesti bemutatóján.

TTIP és CETA: Az utolsó szög a vidék koporsójában?

2016. december 05.

Helyszín: Budapest IX., Ráday u. 18

Sajtótájékoztatók

Az Institute for Agriculture and Trade Policy, a Magyar Természetvédők Szövetsége és a Védegylet TTIP és CETA: Az utolsó szög a vidék koporsójában? címmel sajtó háttérbeszélgetést szervez, ahol Sharon Treat, IATP, illetve Sujata Dej, Kanadaiak Tanácsa civil szervezetek munkatársai bemutatnak két tanulmányt, amelyek a tervezett EU-USA szabadkereskedelmi egyezmény (TTIP) és az EU-Kanada kereskedelmi egyezmény (CETA)… Tovább »

GMO pánik a CETA kapcsán

2016. október 31.

Hírek

CETA – szabadkereskedelem Kanadával. A civil szervezetek attól tartanak, hogy ez lesz a kiskapu, amelyen át a génmanipulált élelmiszerek elöntik Európát. Magyarország már így is 600 ezer tonna génmódosított takarmány szóját importál évente.

Aláírta a CETA-t Kanada és az EU

2016. október 31.

Hírek

Aláírta a Kanada és az Európai Unió között létrejött szabadkereskedelmi és partnerségi megállapodást (CETA) tegnap Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke, Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke, Robert Fico, az unió soros elnökségét betöltő Szlovákia kormányfője és Justin Trudeau kanadai miniszterelnök Brüsszelben.