Hírek
Idén júniusban átlagosan másfél Celsius-fokkal haladta meg az átlaghőmérséklet az iparosodás kezdete óta tartó hivatalos mérések eredményeit, így már tizenhárom hónapja dőlnek meg világszerte a hőmérsékleti rekordok, írja az MTI az Európai Unió Copernicus klímaváltozás-figyelő szolgálatának jelentésére hivatkozva.
Hírek
Tizedik hónapja sorozatban dőlt meg ismét a globális havi melegrekord márciusban, emellett a levegő és a világ óceánjainak hőmérséklete is minden idők legmagasabb értékét mutatta – jelentette az Európai Unió klímaügynöksége, a Copernicus.
Hírek
Az idei év lehet a legmelegebb a feljegyzések kezdete óta – áll az Európai Unió Kopernikusz éghajlatváltozási szolgálatának (C3S) ma közzétett jelentésében, amely szerint a globálisan rekordhőmérsékletű nyarat szintén rekordmeleg szeptember követte – 0,5 Celsius fokkal volt melegebb, mint a mérések kezdete óta nyilvántartott legmelegebb szeptember, és közel 1 teljes fokkal volt melegebb, mint az… Tovább »
Hírek
Az idei nyár volt a valaha mért legmelegebb a Föld északi féltekéjén a Meteorológiai Világszervezet (WMO) tegnapi bejelentése szerint. Az augusztus a tenger felszínén mért hőmérsékletek szempontjából is rekordnak számított idén: a globális átlag 20,98 Celsius-fok volt.
Hírek
A globális felmelegedés miatt az óceánok elérték az eddigi legmagasabb felszíni átlaghőmérsékletüket, megdöntve a 2016-os csúcsot – írta az Európai Unió Föld-megfigyelési programja, a Kopernikusz adatait ismertetve a BBC. Az óceánok hőmérséklete elérte a 20,96 Celsius-fokot, ami jóval magasabb az évnek ebben a szakaszában szokásosnál.
Hírek
A globális felmelegedés korának vége. Elérkeztünk a globális forrás korszakába. Soha nem mértek ennyire meleget a világon, mint 2023 júliusában. Kínában 52 Celsius-fok fölé kúszott a hőmérő higanyszála. Az idei az emberiség történetének legforróbb júliusa.
Hírek
Egy frissen közzétett tanulmány szerint Európa a leggyorsabban melegedő kontinens: az 1980-as évek óta a globális átlag nagyjából kétszeresével nőtt az átlaghőmérséklet.
Hírek
Hetven éve nem volt ilyen alacsony az észak-olaszországi Garda-tó vízszintje – derült ki a frissen közzétett műholdas adatokból. Médiajelentések szerint már februárban is olyan alacsony volt a vízállás, hogy száraz lábbal lehetett átkelni a tóban fekvő San Biagio-szigetre.
Hírek
Termeszthetünk-e „klímabiztos” növényeket? Ennek a kérdésnek járt utána a felmelegedő bolygónkról szóló legújabb adásában a climate now, és beszámolt egy újabb rekordhónapról a legfrissebb adatok alapján.
Hírek
Az Európai Unió Copernicus Légkörmegfigyelő Szolgálatának (C3S) frissen közzétett adatai szerint idén nyáron rekordot döntött az északi félteke számos részén pusztító súlyos erdőtüzek által kibocsátott szén-dioxid mennyisége. Júliusban és augusztusban is havi rekordot döntött a károsanyag-kibocsátás.