Hírek
A zöldtetők és zöldhomlokzatok több oldalról színesíthetik a városképet, miközben tisztítják a levegőt, hűtik a várost, tehermentesítik a csatornarendszert és még energiát is spórolnak. Egyértelmű, hogy ebbe az irányba kell fejlődnie Budapestnek, de mik ennek a gátjai? Szakemberekkel beszélgettünk: Bardóczi Sándor Budapest főtájépítésze, Dezsényi Péter a ZÉOSZ elnöke, Vörös Szabolcs a belvárosi tetőtér-beépítés specialistája és… Tovább »
Hírek
Amszterdamban 45.000 négyzetméternyi kék-zöld tető található, amelyek “elnyelik” az esővizet, és lehetővé teszik, hogy az épületek lakói növények öntözésére és WC-öblítésre használják azt, ahelyett, hogy azonnal a csatornarendszert terhelnék vele.
Hírek
A városi csapadékot át nem eresztő felületek a lezúduló vizet csak a felszínen képesek elvezetni, ami számos probléma forrása. Míg a hagyományos csapadékvíz gazdálkodási rendszerek a leesett csapadékot vezetékeken keresztül összegyűjtik, vagy közeli természetes vizekbe (pl. patakok) vezetik, addig a fenntartható városfejlesztés törekszik az esővíz minél magasabb fokú kihasználására.
Hírek
A lehulló csapadékmennyiség évi szintje talán kevésbé változik, de a csapadékmennyiség egyszerre lehulló mennyisége viszont drámaian változott. Érezzük a bőrünkön, a talajainkon. Érezzük ezt városban? A helyesen kezelt egyszerre lehulló vízmennyiség tudatos kezelése a jövő szempontjából életbevágó.
Hírek
Ahogy sok más technológiai vállalat, az elmúlt években a Google is komoly lépést tett afelé, hogy minél kisebbre húzza össze az ökológiai lábnyomát. A Google az ivóvíz helyett másfajta megoldással hűtené a szervereit, de segíti és támogatja a jobb vízgazdálkodást is.
Hírek
A globális éghajlatváltozás és a fokozódó környezeti problémák egyre komolyabb kihívások elé állítják a városépítészetet is, így korunk tervezőinek sürgősen és radikálisan újra kell gondolniuk számos eddigi alapvetést. Részletes ajánlás készült a Budapestre hulló esővíz hatékonyabb felhasználására.
Kiadványok
A füzetsorozat harmadik kiadványának célja bevezetést nyújtani a városi környezet alakításában résztvevő szereplők (tervezők, döntéshozók és beruházók) számára a fenntartható csapadékvíz-gazdálkodás lehetőségeibe és eszközrendszerébe. A kiadvány bemutatja a csapadékvíz-elvezetés jelenlegi helyzetét és a jogi környezetet, rövid ismertetést nyújt a különböző műszaki megoldásokról, valamint megvalósult projekteken keresztül szemlélteti a gyakorlati alkalmazást. Kiadvány letöltése: Zöldinfrastruktúra füzetek 3… Tovább »