Barion Pixel

Igyunk, együnk kevesebb mikroműanyagot

Mára már elkerülhetetlen, hogy műanyag kerüljön a szervezetünkbe, de a bevitt mennyiségre még hatással lehetünk. A kulcs az ételek tárolásában és a tudatos vásárlásban rejlik. A HVG ajánlásai.

Palackos helyett csapvizet!

Azt hinnénk, a palackozott víz ivásával jobban támogatjuk szervezetünket, mint a csapvízzel, ugye? Ennél nagyobbat nem is tévedhetnénk, állítja egy új vizsgálat. Több káros vegyszer lehet a műanyag palackokban.

Csapvízzel a műanyagmentességért

A Magyar Víziközmű Szövetség, mint a hazai ivóvízszolgáltató- és szennyvízelvezetéssel foglalkozó vállalatok szakmai érdekképviseleti szervezete, kiemelten fontos feladatának tartja a csapvíz népszerűsítését és az ivóvíz presztízsének védelmét, valamint jóhírének erősítését!

Esővízzel és zuhanyzással spórolnak a magyarok

Benne vagyunk az idei első nagy hőhullámban, de már készülhetünk is a következőre. A kánikulában megnövekszik a vízfogyasztás, mivel ilyenkor az emberek, állatok és növények is fokozottan igénylik a folyadékot. A Xylem online kutatása első részében arra volt kíváncsi, mennyire használják tudatosan a magyarok a vizet.

Zöldnek tartod magad? Akkor mégis miért palackos vizet iszol?

A november 20. és 28. között zajló Európai Hulladékcsökkentési Hét apropóján érdemes átgondolni, magunkban és környezetünkben is tudatosítani, mennyi pénzt spórolhatunk és mennyivel kevesebb hulladékot termelünk, ha csomagolt víz helyett áttérünk a csapvíz vagy szűrt víz fogyasztására!

Íme az országos ólomtérkép: a csapvízminták 14 %-a problémás

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által készített ólomtérképen a lakosság és az intézmények által beküldött csapvízminták alapján az országos ólomszennyezettséget ábrázolják. Összességében a csapnyitási minták 14 %-a haladta meg a határértéket, és a fővárosi csapvízben találták a legtöbb ólmot. Végleges megoldást a csövek teljeskörű cseréje nyújtana, ami igen költséges lenne, ezért az NNK bevizsgálta az…

Valóban mikroműanyaggal szennyezettek a vizeink

Az eldobható kultúra helyett tiszta, zöld és takarékos gazdaság kell! Sok a mikroműanyag-részecske a Dunában, és kimutatható a budapesti csapvízben is – állapította meg a Greenpeace legújabb vizsgálata. A korábbi felmérések az ásványvizek mikroműanyag-szennyezettségét is kimutatták. Most még egyértelműbbé vált: ki kell vezetni az egyszer használatos műanyagokat és helyettük a sokszor használatos termékeket és a…

Adatvédelmi áttekintés

Az üzemeltető adatvédelmi irányelveivel kapcsolatosan ezen az oldalon további tájékoztatást kaphat.