Egy új felmérés szerint 2030-ra hat nagy európai gazdaságban közel 22 milliárd műanyag zacskót fognak felhasználni a kiszállítás során a divattermékeket forgalmazó webáruházak. Miközben az európai vásárlók közel 3/4-e támogatja a műanyag csomagolóanyagok kivezetését, az online platformok térhódítása az e-kereskedelemben használt műanyag zacskók számának folyamatos növekedését idézi elő.
divatipar
Románia betiltja a szőrmetenyésztést
Újabb ország számolja fel – Románia 2027-ig fokozatosan megszünteti a szőrmefarmokat. Erről állatvédő szervezetek kampányait követően döntött a román parlament.
Brutális környezetszennyezés a fast fashion valódi ára
Az EU évente 12,6 millió tonna textilhulladékot termel, aminek többségét elégetik, exportálják, vagy hulladéklerakón végzi. A globális üvegházgáz kibocsátás 2-10%-áért a ruhaipar felel, ugyanakkor azon ruhák aránya, amiket sosem adnak el, 10-40% között mozog. Ráadásul a textilipar számára víz és energia is szükséges, továbbá a gyapjú és pamut mellett a szintetikus szálak is megjelennek, ami…
ZÖLD HÉT 2024/3
Hogyan szennyez a Temu és a Shein? A környezetgyilkos divatipar- a fast fashion környezeti ára. Női vezetők és a fenntarthatóság. Mit tehetünk a beporzóinkért? Titok, hogy honnan jön a lencsénk a boltokba. Közösségi módszerekkel a klímavédelemért. Klímaváltozás és álmatlanság. Holdporral a globális felmelegedés ellen.
10 aggasztó statisztika a bolygógyilkos Fast Fashionról
A fast fashion iparág a globális szén-dioxid-kibocsátás csaknem 10 %-áért felel, rengeteg erőforrást pazarol, ráadásul a legyártott ruhaköltemények halmokban állva végzik a szeméttelepeken.
3 súlyosan környezetszennyező divatjelenség
A divatipar bevett módszerei és eszközei több módon és szinten károsítják környezetünket, mint azt elsőre gondolnánk. Egy-egy változásért kiáltó helyzet nem ritkán valami olyasmihez kapcsolódik, ami mára szerves része lett a mindennapi életünknek. Az alábbi 3 példa rávilágít arra, hogy sürgősen változtatnunk kell a divatról, mi több, az öltözködésünkről való gondolkodásunkon – és persze a…
Brutális mennyiségű ruhaszemetet exportál Európa
Az uniós országokból évente körülbelül 37 millió ruhadarab érkezik csak Kenyába, amelyek java az újrahasznosításra is alkalmatlan, cserébe viszont komoly egészségügyi és környezeti problémákat okoz az ott élők számára. Sok darab annyira rossz minőségű, hogy csak elégetésre használható.
Minden 3. ruha a kukában landol használat előtt
A 2022-es izraeli Kornit Fashion Week rávilágított arra, hogy a káprázatos – de rendkívül környezetszennyező – divatipar hogyan keveredik a környezetbarátsággal és a fenntarthatósággal a legmodernebb gyártástechnológián keresztül.
A billió dolláros kérdés: Hogyan lehet környezetbaráttá tenni a divatipart?
Az egyértelmű, hogy a divatipar szennyező, de hogyan lehet megfinanszírozni a zöldítését? A World Resources Institute és az Apparel Impact Institute új jelentése hét megoldást ajánl az egyik legszennyezőbb iparág zöldítésre. Nyitókép: varroda a kambodzsai Phnom Penhben. fotó: Heng Sinith / The Associated Press
Ezeket a lépéseket betartva megóvhatjuk Földünket!
A mai, felgyorsult, modern világban sajnos kevés ember prioritás listáján élvez dobogós helyet a Föld megóvása. Tele vannak a hírek azzal, hogy jelenleg milyen pusztításon megy keresztül a bolygó, amin élünk. Pillanatnyilag – habár hatalmas a baj – nem egy visszafordíthatatlan állapotról beszélünk.