Hírek
Egyre több otthoni kütyünk működik elemmel, és bár olcsón lehet venni alkáli elemeket, ezek egyszeri használat után veszélyes hulladékká válnak. Ma már egyre jobb minőségű ceruzaelemet (AA) és un. vékony cerkaelemet, vagy mikro (AAA) -t vehetünk, melyekbe jó töltővel többszázszor lehelhetünk életet – így jelentősen kevesebb hulladékot termelve, és sok pénzt megtakarítva. A legfontosabb, hogy… Tovább »
Hírek
A napokban valamennyi médium beszámolt arról, hogy engedve a nyomásnak az Apple végül belement abba, hogy a Lightning-csatlakozók helyett UBS-C végű töltőkkel dobja piacra a legújabb iPhone-okat. Arról viszont már kevesebb szó esik, hogy a döntés, még ha hosszú távon áldásos hatású,
Hírek
Az ausztráliai RMIT School of Engineering által létrehozott új projekt bebizonyította, hogy az újrahasznosítható telefonakkumulátorok lehetségesek, és közel egy évtizeddel meghosszabbítják a telefonok élettartamát.
Hírek
Az Energiaügyi Minisztérium közzétette az ez évre megkötött hulladékhasznosításra márciusban és májusban kötött szerződéseit. A kormány „zöldremosója” felmarkolta az e-hulladék piac nagy részét. MOL tulajdonba került a koncessziós szerződésnek megfelelően az NHSZ.
Hírek
A tavalyi évhez képest ugyan kevesebben, de még mindig a magyarok több mint fele tárol az otthonában használaton kívüli mobiltelefont – derült ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából –, pedig az öregedő akkumulátor veszélyes is lehet a környezetre, és akár tüzet is okozhat otthonunkban.
Hírek
Az elektromos hulladék minimalizálására törekszik Ausztria: nagy sikere van az egy éve indított kezdeményezésnek, amely arra ösztönzi a lakosságot, hogy lecserélés helyett javíttassák meg elromlott elektronikai cikkeiket. Eddig 250 ezer mobiltelefont javítottak meg.
Hírek
A Föld napjától – április 22 szombattól – egy hónapig lehet leadni a használt mobilokat és más kisméretű elektromos készülékeket az Auchanban.
Hírek
Egy friss tanulmány szerint több mint ötmilliárd telefon fogunk kidobni 2022-ben összesen. Ez olyan mértékű hulladékot jelent, hogy egymás után rakva a telefonok körbeérnék a bolygót az Egyenlítő körül, ha pedig egymásra pakolnánk őket, több mint 48 ezer kilométeres magasságba felérnének – százhússzor magasabbra, mint ahol a Nemzetközi Űrállomás kering, a magasság pedig a Hold-Föld… Tovább »
Hírek
Méghozzá úgy, hogy ezeket nem hasznosítják újra – állítja az elektromos és elektronikai hulladékokkal foglalkozó WEEE. A felmérések szerint sokan inkább megtartják a régi telefonokat, így azokból nem lehet újrahasznosítani a vezetékekben található rezet vagy az akkumulátorokban található kobaltot, vagyis azokat újra ki kell bányászni.
Hírek
Az Európai Bizottság új jogszabálytervezetet terjesztett elő, amely a telefonok és táblagépek akkumulátorainak élettartamán és a pótalkatrészek elérhetőségén kívánja javítani.