Az európai erdők harmada egy fafajból áll! A hazai helyzet még kétségbeejtőbb.

2025. január 14.

Hírek

Az emberről se a testsúlya alapján mondják meg, hogy egészséges, a faanyag sem egyenlő a fenntartható erdővel. Az Agrárminisztérium 2023-as jelentése alapján a hazai erdők természetessége nagyon alacsony. A közel 2 millió hektár „erdőként” nyilvántartott területből mindössze 355 hektár tekinthető természetesnek!

Európa a leggyorsabban melegedő kontinens, mégsem prioritás a környezet- és klímavédelem az Unió közeljövőjéről szóló dokumentumban

2024. április 26.

Hírek

Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) először közreadott, alkalmazkodásról szóló jelentése 36 klímakockázatot sorolt öt fő csoportba (élelmezés, egészségügy, infrastruktúra, gazdaság és pénzügy, ökoszisztémák). 21 esetén már most nagyobb készültségre lenne szükség, amiből 8 különösen sürgető. A kockázatok ugyan elvontnak tűnhetnek, de valójában az egész gazdaságot és a társadalmat is veszélyeztethetik.

Európa nincs felkészülve a gyorsan növekvő éghajlati kockázatokra

2024. március 18.

Hírek

Európa a világ leggyorsabban melegedő kontinense, és az éghajlati kockázatok az energia- és élelmezésbiztonságot, az ökoszisztémákat, az infrastruktúrát, a vízkészleteket, a pénzügyi stabilitást és az emberek egészségét is fenyegetik. Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) friss értékelése szerint e kockázatok közül sok már elérte a kritikus szintet, és sürgős és határozott fellépés nélkül katasztrofális helyzet alakulhat… Tovább »

Európában a hőmérséklet a globális ütem duplájával nő

2024. március 13.

Hírek

Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség szerint a régiónak 2050-ig legalább 3 Celsius-fokos hosszú távú átlaghőmérséklet-emelkedésre kell felkészülnie, ez pedig rendszerszintű pénzügyi sokkokhoz vezethet. A szokatlan téli hőség különösen Közép- és Kelet-Európában volt jellemző.

3 milliárd fa ültetése online számlálóval

2021. december 12.

Hírek

December 9-én az Európai Bizottság az Európai Környezetvédelmi Ügynökséggel (EEA) közösen közzétett egy adatgyűjtő eszközt – MapMyTree -, amellyel minden szervezet csatlakozhat ahhoz a vállaláshoz, hogy 2030-ig további hárommilliárd fát ültetnek, regisztrálhatják és feltérképezhetik ültetett fáikat, hogy az uniós célt elérő fákat számolják.

Európa természetes élőhelyeinek többsége rossz állapotú

2020. október 21.

Hírek

Az Európai Unió természetes élőhelyeinek több mint 80 százaléka kedvezőtlen vagy rossz állapotban van – figyelmeztetett friss jelentésében az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA), amely szerint nagyobb erőfeszítésekre van szükség az érintett területek megóvásához.

Európában a fürdővizek 85, nálunk 71%-a kiváló

2020. június 16.

Hírek

Az európai fürdőhelyek vízminőségéről készített legfrissebb éves jelentés szerint továbbra is kiváló az európai fürdővizek minősége. A 2019-ben vizsgált európai fürdőhelyek 84,6%-a – Magyarországon a 70,8%-a – kiérdemelte a legelőkelőbb, „kiváló” minősítést az EU szigorú minősítési kritériumai alapján. 10 fürdőhelyen ( a vizsgáltak 3,9%-a) bizonyult rossznak a hazai vízminőség.

Nem a hallásromlás a legrosszabb, amit a zaj okozhat nekünk!

2020. március 9.

Hírek

Zaj hatására a szervezet stresszhormonokat termel (adrenalin, kortizol), az érfalak merevebbé válnak, a vérnyomás megnő. A zaj frekvenciájától függően zavarja egyes szerveink működését is. Hosszú távú hatása nagyon szerteágazó, és a szervezet szinte minden részét érinti.