Több ország tiltakozott a COP29-en, mert a többiek nem akartak keményebben fellépni a fosszilis tüzelőanyagokkal szemben

2024. november 24.

Hírek

A gazdagabb országok az ENSZ azerbajdzsáni klímacsúcsán, a COP29-en 300 milliárd dollárt ígértek a fejlődő világnak, hogy segítsenek nekik felkészülni az éghajlatváltozásra és megakadályozni annak hatásait. Egyben elismerték, hogy a szegényebb nemzetek aránytalanul nagy terhet viselnek az éghajlatváltozás miatt, miközben történelmileg a legkevésbé járultak hozzá a klímaválsághoz. Továbbá vállalták, hogy megháromszorozzák az éghajlatváltozásra való felkészülést… Tovább »

A Párizsi Megállapodásnak megfelelő hazai éghajlatvédelem 8,8%-os GDP-megtakarítást hozna 2030-ig

2024. január 22.

Hírek

A 1,5 fokos globális átlaghőmérséklet-emelkedési küszöbön belül maradáshoz szükséges éghajlatvédelmi intézkedések mielőbbi bevezetése már 2030-ig EU-s és hazai szinten is jelentős bevételt jelentene, a költségeknél nagyobb járulékos haszonnal járna. Ezt mutatta ki a Klíma Akcióhálózat (CAN Europe) most megjelent, „A Párizsi Megállapodás gazdasági mérlege” című szakmai jelentése, amelyben a Magyar Természetvédők Szövetsége közreműködött.

Magyarország továbbra is gyengén teljesít az éghajlatvédelemben

2023. december 9.

Hírek

64 ország közül Magyarországot a 46. helyre rangsorolja az Éghajlatváltozási Teljesítési Mutató (CCPI 2024), amelyet most hoztak nyilvánosságra Dubajban, az ENSZ 28. klímacsúcsán. A CCPI azt jelöli, hogy az elmúlt évben mennyi haladást értek el az egyes országok az üvegházhatású gázok csökkentése, a megújuló energiák elterjesztése, az energiafogyasztás mérséklése és a hatékony éghajlatvédelmi stratégiák megalkotása… Tovább »

A transzparencia, mint fenntarthatósági eszköz

2023. augusztus 13.

Hírek

Az éghajlatváltozás kezelése egyre sürgetőbb feladatunk. A Greenpeace szerint Spanyolországban már most olyan súlyos következményei vannak a globális felmelegedésnek, hogy ha nem csökkentjük belátható időn belül a károsanyag-emissziót, az ország a következő 20 évben eléri a 2 ℃-os felmelegedést.

Nagy légitársaságok támogatják az európai éghajlatvédelmi intézkedéseket

2022. február 5.

Hírek

Négy nagy légitársaság – az easyJet, a Ryanair, a Jet2 és a Wizz Air – az Európai Közlekedési és Környezetvédelmi Szövetséggel (T&E, amelynek a Levegő Munkacsoport is tagszervezete) közösen azonos, a célállomástól független szabályokat követel az európai repülőterekről induló valamennyi járatra. Szükség van a változásra ahhoz, hogy Európában 2050-ig ténylegesen széndioxid-mentessé tegyék a légi közlekedést.

Kiemelkedő magyar siker az EUCF első pályázati felhívásán

2020. december 21.

Hírek

Az EUCF – Városokkal a városokért – a helyi fenntartható energetikai beruházások támogatása című európai projekt első felhívására 2020. október 2.-ig várták a települési önkormányzatok és önkormányzati társulások pályázatait.

Évről évre romló osztályzatot kap éghajlatvédelemből Magyarország

2020. december 8.

Hírek

Tovább romlott Magyarország helyezése a legfrissebb Éghajlatváltozási Teljesítési Mutatóban (Climate Change Performance Index), amelyet tegnap hoztak nyilvánosságra Bonnban. Az Orbán-kormány a „nagyon gyenge” kategóriába küldte hazánkat, a két évvel ezelőtti 42. helyről mára az 50. helyre csúsztunk vissza.

Az Európai Parlament szigorította az uniós klímacélt, most a kormányfőkön a sor

2020. október 8.

Hírek

Az Európai Parlament eddiginél szigorúbb 2030-as klímacélt fogadott el az uniós klímatörvény vitája során: 40% helyett legalább 60%-kal kell csökkenteni az EU kibocsátásait. Ez az érték elmarad a tudomány által szükségesnek ítélt 65%-tól, de közelebb viszi az EU-t a Párizsi klímaegyezmény céljához, hogy a Föld felmelegedését a kritikus küszöbnél, legfeljebb 1,5 Celsius foknál meg tudjuk… Tovább »