Nagy-Britanniában csökken a várható élettartam

2020. július 10.

Hírek

A tíz éven át mért adatokból készült ún. Marmot-felülvizsgálat (amely az egészségügyi egyenlőtlenségek társadalmi-gazdasági összefüggéseit vizsgálta) felhívta a figyelmet arra, hogy a 2008-as pénzügyi összeomlást követően bevezetett állami megszorítások a gazdagok és a szegények várható élettartama közötti szakadék mélyüléséhez vezettek.

2020 a klíma éve

2020. január 1.

Hírek

Most nincs semmi bizonytalanság, hogy ilyen lesz az esztendő, vagy olyan: 2020 az az év lesz a világban, amikor eldől, hogy tud-e valamit kezdeni az emberiség a klímaváltozással; hajlandó-e változtatni, vagy sodródik tovább a saját maga eszkábálta lélekvesztőn az elkerülhetetlen vég felé. Már csak a rossz és a még rosszabb között választhatunk, de ez az… Tovább »

41 millió gyerek végveszélyben

2019. január 29.

Hírek

Az UNICEF-nek 3,9 milliárd dollárra (1082,25 milliárd forintra) van szüksége ahhoz, hogy segíteni tudjon a konfliktusok és természeti katasztrófák 41 millió gyermekáldozatának az idén. 2018-ban 26(!) embernél volt a világ összes pénzének fele.

Drámai módon nő a világ egyenlőtlensége

2018. január 23.

Hírek

Az idei davosi Világgazdasági Fórumra is sokkoló adatokkal készült a Oxfam brit segélyszervezet. A világon tavaly megtermelt vagyon 82 %-a a Föld lakosságának leggazdagabb 1 %-ához került, a milliárdosok száma pedig rekordot ért el az Oxfam tegnap publikált jelentése szerint.

Ennyivel keresnek kevesebbet a nők

2017. április 29.

Hírek

A KSH felmérése szerint ma Magyarországon egy nő átlagosan 13,2%-kal keres kevesebbet ugyanazzal a munkával, mint egy férfi. A MagNet új weboldalt indított a társadalmi különbség felszámolásáért. A www.fairfizu.hu oldalon mindenki megismerheti, hogy mennyit keresne a másik nem tagjaként.

8 multimilliárdos kezében a fél világ vagyona

2017. január 17.

Hírek

Érdekes és figyelemfelhívó tanulmányt közölt az Oxfam a Davosban tartott World Economic Forumon: a világ nyolc leggazdagabb emberének akkora vagyona van, mint az össznépesség felének, az alapítvány szerint a jövedelmi különbségek sosem látott szintekre nőttek. Ezért is felejthető a fenntarthatóság.

Időzített bomba ketyeg a gazdagok és szegények között

2016. december 4.

Hírek

A Nobel-békedíjas Muhammad Yunus szerint a gazdagok és szegények között egyre növekvő jövedelmi szakadék egy időzített bomba, ami előbb-utóbb egy társadalmi és gazdasági elégedetlenségként fog felrobbanni, ha a világ nem tesz időben ez ellen. Stephen Hawking is az emberek közötti egyenlőtlenséget tartja a legnagyobb civilizációs veszélynek. A magyarok negyede rossz körülmények között él egy friss… Tovább »

Az emberek közötti egyenlőtlenség a legnagyobb civilizációs veszély

2016. december 3.

Hírek

Bolygónk a valaha volt legveszélyesebb időket éli – figyelmeztetett meglehetősen vészjóslóan Stephen Hawking. És hogy miben látja a fenyegetést a világ leghíresebb fizikusa? Klímaváltozás, élelmiszerhiány, túlnépesedés, más fajok tizedelése, járványok, az óceánok elsavasodása… Ezek mind csak a jéghegy csúcsát jelentik.

Civilizációnk hanyatlásának egyik rugója

2015. november 30.

Hírek

Az emberi faj környezetpusztításának egyik oka. Homo sapiens, vagy mohó sapiens? A pénz uralma és a nyomor. Egyetlen látványos ábrán, hogy a gazdagok mennyire gazdagok.