Rejtett privatizáció: az elmúlt évben több ezermilliárdos vagyon került az államtól a kormánypárt által uralt alapítványokhoz. Az Orbán rezsim KEKVA-ja mindent bekebelez. Kastélyoktól a Natura2000 védett területekig összeharácsolnak mindent.
egyetem
A főigazgatóval együtt oktatók is távoznak a bezárásra ítélt keszthelyi Georgikonról
Annak ellenére szüntetik meg a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem keszthelyi campusát, hogy a jövőre 225 éves Georgikonon magas színvonalú kutatómunkát végeznek, jól gazdálkodnak, oktatóinak 80 százaléka tudományos minősítéssel rendelkezik. Szeptemberben a fővárosban hirdetnek demonstrációt a Georgikon megmentéséért
Likvidálja a környezetbarát agrár felsőoktatást az Orbán-kormány
„A környezetgazdálkodási agrármérnök alapszakot már megszüntették, a felsőoktatási törvényben szereplő szakok listájáról is törölték, és sajnálatos módon az ökológiai mezőgazdaság szakot sem fogják már meghirdetni, felmenő rendszerben kivezetik a képzési palettáról”- nyilatkozta Ángyán József professzor a Qubitnek.
Volt egyszer egy Szent István Egyetem – Hol a modell komámuram?
A Szent István Egyetem átalakulásával február 1-jén létrejövő Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem hosszú távon legalább 13 ezer hallgatóra számít – mondta Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója az új felsőoktatási intézmény kuratóriumának elnöke. A kuratórium tagja Lázár János is. Dilettánsok klubja? Darvas Béla véleménycikke.
Szétverik az egyetemi biológus képzést is?
Kémcsőre sincs pénz, elméletben tartják meg a gyakorlati foglalkozásokat a biológus hallgatóknak. Egy foci VIP páholyra elszórt összeg is elég lenne. Részleges sztrájkba lépett több oktató is az ELTE-n. Ha így haladunk, lassan már az első 1000-ben sem lesz magyar egyetem.
A világ legnagyobb napelemes homlokzatrendszerét építették meg egy dán kampuszon
A koppenhágai egyetemi épület homlokzatát 12 000 színes „csempével” borították, amelyek egytől egyig napelemek. A nemzetközi napelem ipar tehát forog, addig Magyarország pihen. A tetszetős napelemes dizájn borítás évente 300 MWh áramot termel a dán kampusz számára, amellyel az energiaszükségletük több, mint felét lesznek képesek fedezni.
Továbbra is az SZTE a legzöldebb egyetemünk
A hazai felsőoktatási intézmények közül az elmúlt évekhez hasonlóan a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) végzett a legjobb helyen a világ zöld egyetemeit rangsoroló GreenMetric felmérésben – tájékoztatott az intézmény közkapcsolati igazgatósága.
A zöld felsőoktatás vesztesei
37 jelenlegi mesterszak és két osztatlan képzés a 2016/2017-es tanévben biztosan nem indul a felsőoktatásban szerezhető képesítések jegyzéke szerint. Íme a környezet – természetvédelemmel kapcsolatosak.
Az ökotoxikológia megy, a méreg marad
A megjelent Magyar Közlöny szerint a meghirdethető MSc szakok listáján nem szerepel az Ökotoxikológus MSc képzés. Az oktatásban résztvevők semmilyen tájékoztatást és indoklást nem kaptak. Az Illatos úti méregbombák idején ez a fideszes jövőkép.
Tudják-e a miniszterek, hogy mi az az ökotoxikológia?
A Magyar Ökotoxikológiai Társaság XI. Közgyűlésén levelet fogalmazott Balog Zoltán miniszternek (Emberi Erőforrások Minisztériuma), amelyet Fazekas Sándor miniszternek (Földművelésügyi Minisztérium) is megküldött. Ebben szorgalmazta, hogy a Szent István Egyetem ökotoxikológus MSc-képzése folytatódjék.