Barion Pixel

Háború a szavannán – állatvédelem tolószékből

Az október 4-i állatok világnapjára ajánljuk olvasóink figyelmébe a most megjelent Háború a szavannán című könyvet. Richard Leakey és szerzőtársa legfőképpen a Kenyában nemzeti és nemzetközi üzletként virágzó elefántcsont-kereskedelemről, az elefántok tömeges méretű pusztításáról és a politikusok számára is jól jövedelmező orvvadászatról ír. A világhírű paleontológus több évtizedet szánt életéből az orvvadászat elleni küzdelemre, és…

Háború a szavannán

Sokféle kép és emlék él az olvasó fejében, amikor egy újabb Afrika-könyv után nyúl. Ezek általában a XIX. és XX. századi útleírásokban, a felfedezők naplóiban gyökereznek, de jócskán táplálják őket a szafaritörténetek, az egzotikus állatok vadászatáról vagy éppen megmentésükről szóló izgalmas kalandok, a gyarmatbirodalmi romantika, az elsüllyedt világ, a „romlatlan”, a természettel testközelben és harmóniában…

Égetéssel az elefántokért

A kenyai elnök utasítására 100 tonna elefántagyarat égettek el nemrég. Ez azonban nem feltétlenül javít a helyzeten. Az volt a cél, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy évente számos elefántot megölnek az orvvadászok az agyaruk miatt. 11 hatalmas kupacba gyűjtötték össze a kb. 6000 elefánttól származó agyarakat. Ez az elégetett mennyiség hétszer akkora volt, mint…

Rács mögött a kínai elefántcsont-királynő

Egy kínai nő 10 év alatt legalább 706 elefántagyart csempészett Kelet-Afrikából Kínába. A hatóságok szerint az elefántcsont értéke 2,5 millió dollár. Tanzániában az elefántállomány a harmadára csökkent 10 év alatt az illegális vadászat és elefántcsont-kereskedelem miatt.

Adatvédelmi áttekintés

Az üzemeltető adatvédelmi irányelveivel kapcsolatosan ezen az oldalon további tájékoztatást kaphat.