10 év alatt 30-35 milliárd euró kellene a magyar energiarendszerre

2024. március 8.

Hírek

Az Energiaügyi Minisztérium becslése szerint 2030-ra a jelenleg 42-44 terawattórás áramfogyasztásunk közel 60 terawattórára nőhet a fűtési rendszerek, a mobilizáció elektrifikálása miatt, illetve az energiaintenzív iparágak (például akkumulátorgyárak) további terjeszkedése nyomán. De honnan lesz rá pénz?

Hogyan újítsuk meg 2030-ra Magyarország energiarendszerét?

2023. március 25.

Hírek

Honnan lesz áramunk, és mivel fogunk fűteni tíz év múlva? Hogyan tartozhatnánk a jövő klímasemleges gazdasági rendjének győztesei közé? Van-e reális esélyünk az orosz energiafüggés lazítására? Hogy állunk a megújuló energiaforrásokkal, és mit gondolunk az atomenergia jövőjéről? Ezekre és számos más kérdésre kínál válaszokat Magyarország független szakpolitikai agytrösztjének új javaslatcsomagja.

Az energiaközösségek jelenthetik a kiutat az energiaválságból?

2022. július 25.

Hírek

Fontos szerepet kaphatnak az immár Magyarországon is szaporodó energiaközösségek nem csak a zöld átállásban, hanem a fosszilis energiahordozóktól való függetlenedésben is. Azonban, hogy pontosan mekkora lesz ez a szerep, arról megoszlanak a vélemények. Megalakult a MERSZ, azaz a Magyar Energiaközösségek és Rugalmassági Szolgáltatók Szövetsége. 

Energia: válság és kiszolgáltatottság

2016. július 6.

Hírek

A hivatalos, atomenergia-központú energiastratégia megvalósulásával az idegen érdekektől való függőségünk nem csökkenne. Szembemenetelünk az Európában érvényesülő folyamatokkal, mert a kontinensen meghatározóan helyi, megújuló erőforrásokra támaszkodó technológiák telepítése folyt az elmúlt évtizedekben. Az energiarendszer decentralizálása, és az energiademokrácia megvalósítása kifejezések még idegenül hangzanak a mai magyar döntéshozók fülének.