Hírek
A klímaváltozáshoz az erdészeknek is alkalmazkodniuk kell, mivel ilyen körülmények mellett csak azok az erdők tudnak megmaradni, amikben kifinomultabb módszerekkel gazdálkodnak. A 444 videója Csépányi Péterrel, a Pilisi Parkerdő erdőgazdálkodási és természetvédelmi vezérigazgató-helyettesével.
Hírek
A talajvesztés (vagy más néven talajerózió) óriási probléma a hegyvidéki erdeinkben. A felhőszakadással járó viharok és heves esőzések, amilyenekből idén nyáron bőven kijutott az Északi-középhegységben, tonnaszám viszi le a talajt az erdőkből. A napjainkban tapasztalható óriási mértékű talajvesztés elsősorban az emberi beavatkozásoknak és a gondatlanságnak is köszönhető.
Kiadványok
Az Országos Erdészeti Egyesület 153. Vándorgyűlése alkalmából „Erdő és víz – Erdészeti vízgazdálkodás” címmel jelent meg a 2022-ben útjára indított OEE Szaktudás Füzetek kiadványsorozat harmadik része, mely az Erdészeti Lapok júniusi lapszámának tematikus melléklete.
Hírek
A tavalyi súlyos aszály a hazai erdőket sem kímélte, és világossá tette, hogy az erdők és a víz kapcsolata, a vizekkel való megfelelő gazdálkodás fontosabb, mint valaha. Nemrég jelent meg az Erdő és víz – Erdészeti vízgazdálkodás című kiadvány, melynek összeállításában kulcsszerepet játszottak a Soproni Egyetem kutatói.
Hírek
Ha nem avatkozunk be a bükkerdeink 10-20 év múlva eltűnhetnek. Az örökerdő technológia egyszerre tudná környezetkímélő módon kiszolgálni az ipar és a lakosság igényeit is. A Fidesz szerint nincs szükség a bükkerdőkre, mert a klímaváltozás miatt hamarosan kipusztulnak. Ez egy abszurd érvelés. Az LMP minden meg fog tenni, hogy megvédje az erdeinket. Íme az LMP… Tovább »
Hírek
Az Agrárminisztérium Facebook játékban keresi Magyarország legkedveltebb erdei helyét, természeti kincsét. A 22 héten át zajló szavazás résztvevői nyereményjátékban vehetnek részt, amelyen ajándékcsomagokat nyerhetnek.
Hírek
A dél-európai fák bizonyára jobban tűrik a meleget, mint a hazaiak, de bőven lenne feladat, mielőtt idehozzuk őket. Kevesebb tarvágás jobban használna az erdőknek, mint a kamionnal ideszállított balkáni tölgymakk. Aki pedig az idős, védett erdőkre láncfűrészt emel, kétszer is meggondolhatná… Néhány szempont, amit Áder János volt köztársasági elnök figyelmébe is ajánlanánk.
Hírek
Aki nyitott szemmel jár-kel, utazik manapság az országban, mindenhol fakitermelést lát. Zúgnak a motorfűrészek a síkságoktól a hegytetőkig, védett és nem védett területeken egyaránt. Szükség is van rá sok háztartásban… De meddig folytatható mindez? Milyen hatásai vannak a tűzifarendeletnek? Mit bírnak el az erdeink, és mi lesz a védett területek, köztük a nemzeti parkok sorsa?
Hírek
„Az ismeretlen ismerős – a lombos fafajok faanyaga” címmel szervezett tudományos konferenciát a MTA Pécsi Akadémiai Bizottsága, melyen a hazai lombos fafajok faanyagának tulajdonságait és felhasználási lehetőségeit mutatták be a legváltozatosabb szempontok alapján. A kulcskérdés az volt, hogy hogyan válthatjuk ki és helyettesíthetjük lombos fafajokkal a fenyveseket, illetve az általuk adott nyersanyagot.
Hírek
Hogy nem szakad le az ég a sok hazugság és orbitális csúsztatás (bullshit) miatt, ami az agrárminiszter száját elhagyta az országgyűlési bizottság előtt elhangzott beszámolójában: „az agrárkormányzat azon dolgozik, hogy az állami erdőgazdaságok működését nonprofit jellegűvé alakítsák át, úgy, hogy a természetvédelem váljon elsődlegessé – jelentette be Nagy István agrárminiszter az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottsága… Tovább »