Évi 27 milliárd eurós teher az egészségügyre a légszennyezés

2022. április 9.

Hírek

Az Európai Népegészségügyi Szövetség jelentése szerint évente több mint 27 milliárd euró költséget ró az egészségügyre a fosszilis tüzelőanyagokkal és fával történő fűtésből és főzésből származó légszennyezés az Európai Unióban és az Egyesült Királyságban. Magyarország a 3. helyen áll az egészségügyi költségeket tekintve.

Légszennyezés: évi 4,5 millió halál, és 2900 milliárd dolláros kár

2020. február 14.

Hírek

Világszerte 4,5 millió idő előtti halálesetet okoz évente a légszennyezettség, ami ráadásul évente 2900 milliárd dolláros terhet ró a gazdaságokra. A számokat a Centre for Research on Energy and Clean Air (Energia és Tiszta Levegő Kutatóközpont – CREA) és a délkelet-ázsiai Greenpeace mutatta be.

Dollármilliárdokat költünk arra, hogy megbetegedjünk

2017. július 27.

Hírek

A fosszilis energia (szén, kőolaj, földgáz) kitermelésének és felhasználásának támogatására mintegy 2800 milliárd dollárt fordítanak a világ leggazdagabb országai, miközben ennek az összegnek a hatszorosát teszik az ezen anyagok elégetése miatti egészségkárosodás és halálozás költségei.

Most kezdődik a szénkorszak végjátéka?

2016. november 28.

Hírek

A múlt héten Kanada felkerült azoknak az országoknak az egyre növekvő listájára, amelyek vállalták a szénalapú energiatermelés kivezetését. 20 év óta először tavaly csökkent a szén iránti globális kereslet. Ez jelezhet egy új, alacsonyabb szén-igényű energiakorszakot, de lehet csak egy visszaesés is a rendkívül szennyező fűtőanyag hosszútávú dominanciájában.

Az energiaéhség súlyos következménye

2014. augusztus 29.

Hírek

Több mint 300 milliárd tonna szén-dioxidot bocsátanak ki a következő negyven évben a világ már meglévő erőművei. Ötvenéves működési idővel pedig összesen 439 milliárd tonnás kibocsátással számolnak amerikai kutatók. Nem lesz elég a klímaváltozás elleni megaszerződés.

Nem kell a világ összes pénzét a bolygó megmentésére költeni

2014. április 13.

Hírek

A gazdasági növekedés ütemét csupán 0,06 százalékkal csökkentik az éghajlatváltozás feltartóztatásához szükséges beruházások – állapította meg az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete (IPCC) készülő új jelentésének ma Berlinben bemutatott harmadik fejezetében, amely a klímaváltozás megfékezésének lehetőségeit foglalja össze.