A Fővárosi Törvényszék tegnap közölt ítéletében arra kötelezte a bányahatóságot (SZTFH), hogy közérdekű adatként adjon ki a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) számára kb. 50 db olyan bányahatósági engedélyt, amelyek a Békés vármegyei, Sarkad környéki nem-hagyományos gáz (gyűjtőnéven: palagáz) kitermeléshez kapcsolódnak. Amennyiben az SZTFH nem fellebbez, az ítélet jogerős.
Fővárosi Törvényszék
Beperelte a kukaholdingot a fővárosi közműcég, 21 milliárd forint a tét
Az elmúlt napokban több ügyben is pert indított a Budapesti Közművek (BKM) a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. (NHKV), vagyis a kukaholding ellen. Ezzel szeretnék elérni, hogy a bevételek maradéktalanul megérkezzenek hozzájuk. A 24.hu portálnak a fővárosi vállalat azt közölte, hogy a keresetet a Fővárosi Törvényszékre adták be. „A kereset tárgya szolgáltatási díj megfizetése, a…
Második zöld győzelem a Déli Körvasút perében
Másodjára is elbukta a környezetvédelmi engedélyét a Déli körvasút, megcsúszhat a több száz milliárdos projekt. A világ egyik legdrágább 370 milliárdos EU támogatású vasútfejlesztését is természetesen Orbán Viktor Mészáros Lőrinc vasúti érdekeltségei végzik.
Energiaklub kontra Miniszterelnökség – szánalmas jogi kiskapu
Az Energiaklub pert indított a Miniszterelnökség ellen Paks II tenderének elmaradása ügyében. A tegnap lezajlott tárgyalás alapján egyelőre úgy tűnik, hogy nem léteznek olyan hivatalos dokumentumok, amelyek alapján a kormány a Roszatom, és az orosz technológia mellett döntött.
Nem szüntette meg az Ab a földalapot, az Európai Bírósághoz fordulnak a kishantosiak
Az Alkotmánybíróságban Pokol Béla és Stumpf István sem értett egyet a döntéssel, a Greenpeace és a kishantosi biogazdaság viszont az Európai Bíróságra megy az igazáért. A Földművelésügyi Minisztérium elégedett az Ab döntésével.
Az állatkínzás budapesti ítélkezési gyakorlata
A Fővárosi Törvényszék mai sajtótájékoztatóján összegezte az állatkínzás bűncselekményének fővárosi ítélkezési tapasztalatait, kitérve a 2013-ban életbe lépett szigorítás óta kiszabott büntetésekre.
Ismét megúszták a börtönt a természetkárosítók
Két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték első fokon Csipak Péter vállalkozót természetkárosítás miatt, mivel házát védett természeti területre „terjesztette ki”. A többi vádlottra is felfüggesztett szabadságvesztést szabott ki tegnap a Fővárosi Törvényszék bírája, és a vállalkozóval együtt mindannyian pénzbüntetést is fizethetnek.