A kínai lítium függés mérséklése az uniós cél

2023. március 22.

Hírek

Európa számára létfontosságúak tiszta energia jövőjét szolgáló az ásványi anyagok, köztük a lítium. A kitermelésben és a feldolgozásban egyaránt Kína évtizedekkel előzte meg a vén kontinenst. Az unió nyersanyagfüggősége Kínától nagyobb, mint az Öböl-menti régiótól való olaj- és gázfüggőség.

Okozhat-e függőséget a kiégés?

2022. július 11.

Hírek

A mai társadalomra a folytonos versengés a jellemző. Már egészen óvodás, kisiskolás korban megjelenik és végigkíséri felnőtt életünket is. A túlfeszített életritmus azonban előbb vagy utóbb megbosszulja magát.

Ne válj függővé okos eszközeidtől!

2020. szeptember 11.

Hírek

Az életünk jelentős része áttevődött az online térbe, pedig hús-vér élőlények vagyunk, akik egykor a természet részeként működik, azzal összhangban éltek. Nagyot változott a világ, és a technológiai fejlődésnek természetesen számtalan pozitív hatása van, kezdve az orvostudománytól a közlekedésen vagy e-kereskedelmen át, az oktatásig.

Rovairtó függővé válhatnak a méhek

2018. augusztus 31.

Hírek

A dohányzók nikotinfüggőségéhez hasonlóan a méhek is rászokhatnak a rovarirtóval kezelt táplálék ízére, ráadásul minél több ilyen vegyszert fogyasztanak, annál többre is vágynak.

Problémás lehet a kutyusok jutalomfalatja

2018. március 22.

Hírek

Az emberekhez hasonlóan a kutyák között is nagy az eltérés abban, hogy mennyire érzékenyek a különféle jutalmakra, és ez akár túlzott mértéket is ölthet – állapították meg az ELTE Etológia Tanszék és az MTA munkatársai a WALTHAM Alapítvánnyal együttműködve.

Te is nomophóbiás vagy?

2018. március 15.

Hírek

Az okostelefonok stresszel és félelemmel töltik el az agyunkat, blokkolnak és szorongást okoznak. Egy amerikai kutató szerint nem úgy tervezték az emberi testet, hogy így éljünk. Kinek kell nagyon vigyáznia és miről ismerhető fel a függőség?

Haverok, atombuli, hanta

2017. február 4.

Hírek

Vlagyimir Putyin és Orbán Viktor budapesti sajtótájékoztatóján elhangzottak szerint akkor is kénytelenek leszünk Oroszországtól fölvenni az atomerőmű-bővítésre szánt kölcsönt, ha nem szeretnénk, ami évi százmilliárdos plusz terhet jelenthet a költségvetésnek. A hosszú távú gázszerződés pedig, amit cserébe kapnánk, szintén elsősorban orosz érdekeket szolgál.