Hírek
Gyakran érezhetjük túrázásaink során, hogy az erdő, ahol utunk éppen vezet, talán nem olyan, mint lehetett a régmúltban. Sok a vágásterület. Néha egyetlen fafajból álló erdőrészletben haladunk, ami esetleg olyan „üres”, hogy szinte átlátni rajta. A magasból, kilátópontról nézve is többnyire „elhasználtnak”; négyszögletes foltokból varrt furcsa szőttesnek tűnik az erdős táj. Romlás, amit látunk, vagy… Tovább »
Hírek
A WWF Magyarország szerint az erdők legalább 5%-át ki kellene vonni a hagyományos faanyagtermelésből, hogy a klímaváltozás hatásait részben enyhítsük.
Hírek
A globális éghajlat átalakulásának egyik kézzelfogható jele az immár az EU-t és Magyarországot is sújtó fapusztulás. Néhány jellegzetes fajtól alighanem el kell búcsúznunk.
Hírek
Maradjon meg a Csarna völgy ősvadonnak! Eltűnt az egyik legidősebb erdő – leirtották a Bükk hg-ben Tar-kőnél az őserdő egy részét. Brutális favágás a Tisza-menti ártérben Tiszaugnál, Tényleg meg kell fiatalítani a védett erdőket?
Hírek
24 év várakozás után végre létrehozzák a háborítatlan területeket világhírű nemzeti parkunkban. Hazánkban elsőként a Hortobágyi Nemzeti Parkban jön létre a nemzetközi gyakorlatnak megfelelő övezeti rendszer, amely biztosítja, hogy a világhírű erdős puszta egy része valóban érintetlen természeti tájjá alakulhasson.
Hírek
A folyamatos erdőborítást biztosító gazdálkodási módszerek minél szélesebb körű alkalmazása érdekében május elsejétől hatályba lépnek a kormány és az Agrárminisztérium (AM) kapcsolódó új rendeletei – közölte a szaktárca.
Hírek
Az erdők egyik kevéssé (el)ismert “szolgáltatása”, hogy tisztítják a levegőt – nemcsak a portól, de a kórokozóktól is. Ma az Erdők Nemzetközi Napján arra keressük a választ, hogy miért ne vágjuk ki az erdőt.
Hírek
Magyarország legnagyobb érintetlen erdejének csendjét hamarosan felverheti a vasútépítő munkagépek zaja, ami komoly veszélyt jelent a ritka fajokat is magába foglaló helyi élővilágra. Fenntartható-e az olyan turizmus, amely a természeti értékekre épül, ugyanakkor a hozzá kapcsolódó fejlesztéseknek éppen ezen értékek sokasága eshet áldozatul?
Hírek
2014 és 2018 között zajlik Magyarországon az Európai Unió által támogatott LIFEinFORESTS projekt. Célja, hogy segítse a természetvédelmi és az erdész szakmák közötti kommunikációt a védett – főként a Natura 2000-es – területek kezelése kapcsán. Interjú a 2015 októberében megtartott zempléni terepi program két résztvevőjével: egy természetvédővel és egy erdésszel.
Hírek
A közelmúltban bocsátották társadalmi véleményezésre az új vadgazdálkodási törvény koncepcióját, mely elérhető a Földművelésügyi Minisztérium honlapján. Központi kérdés, hogy a patás vadfajaink élőhelyre gyakorolt hatásait hogyan értékeljük és a vadgazdálkodás milyen állományszabályozási stratégiát választ. Az új törvény akkor érheti el a célját, ha a leginkább érintett társadalmi csoportok – erdészek, gazdálkodók, természetvédelmi kezelők, vadászok –… Tovább »