Újabb méretes szög került a természetvédelem koporsójába. A vadászati idény meghosszabítását a Tiszántúlon olyan fokozottan védett, a kipusztulás szélén álló fajok állományai fogják megsínyleni, mint a kis lilik, melynek egyedei a vadászható nagy lilik csapataiban vegyülnek el.
Hajdú-Bihar megye
Lányi András: a szakadék felé vezető útról soha nem késő letérni
Az író, filozófus szerint Magyarországot csak zöld alapokon lehet sikeresen fejleszteni. Úgy látja azonban, hogy az ökopolitikának ma nincs képviselete hazánkban, és nincs is értelme zöld pártokról beszélni, amíg nem alakult ki a társadalmi bázisuk. A probléma, hogy ez egy évszázados folyamat, miközben az ökológiai katasztrófa már javában zajlik.
Állami földprivatizáció – intézményesített földrablás Hajdú-Bihar megyében
Az állami tulajdonú nemzeti földvagyonunk – a villámgyors lebonyolítás tényeiből következtethetően bizonyára hosszasan előkészített, majd 2015 nyarán, a „migrációs válság” árnyékában, hirtelen bejelentett – kiárusítását a kormányzat részéről sok valótlanságot és a közvéleményt félrevezető csúsztatást is tartalmazó propagandakampány kísérte. Ezekről rántja le a leplet Ángyán József professzor sorozata, melynek 8. része a fideszes és MSZP-s…
Ökosított ökoiskolák
A Földművelésügyi Minisztérium „ökoiskolák a helyes hulladékgazdálkodási szemlélet formálásáért” című pályázat keretében a hajdúböszörményi Városbarátok Köre általános- és középiskolás korosztályok számára interaktív foglalkozásokat és ökojátszóházat tart.
Napelem mezővel újít Bojt
3840 db. vékonyfilmes napelemből álló áramtermelő napelemes rendszer épül ki uniós támogatással a Hajdú-Bihar megyei Bojton. A 499 kW névleges teljesítményű beruházás révén a térség részben megújuló energiából származó áramot használhat, így 550 tonnányi szén-dioxiddal csökken hazánk üvegházgáz kibocsátása évente.