Csökkenthető a hazai halgazdálkodás természetes vizekre gyakorolt hatása

2020. november 7.

Hírek

A hazai halgazdálkodási létesítmények ökológiai hatása a velük összeköttetésben lévő vízfolyásokra könnyen minimalizálható lenne a Szent István Egyetem kutatóinak eredményei szerint. Minderre egy több éven át tartó, nemzetközi pályázat keretében végzett kutatómunka során derült fény, melynek fókuszában a szakértők vízminőségi vizsgálatai és halállomány-felmérései álltak.

Idegenhonos tízlábú rákok Magyarországon – sajnos a világ élvonalában

2020. augusztus 19.

Hírek

A 3 őshonos, mára természetvédelmi oltalom alatt álló tízlábú rákfaj mellett hazánk területéről ezidáig 8 idegenhonos faj került elő. Dr. Weiperth András, a Szent István Egyetem kutatója szerint azonban rövid időn belül további új fajok előfordulásával kell számolnunk, ami további ökológiai és környezeti hatásokkal járhat.

Új lendület földügyekben

2019. május 4.

Hírek

Dolgozunk azon az átfogó birtokrendezési törvénycsomagon, ami jelentősen gyorsíthatja a megoldást – nyilatkozta Zambó Péter, az Agrárminisztérium februárban hivatalba lépett, földügyekért felelős államtitkára.

Vészhelyzetben Európa termetes halai

2017. május 31.

Hírek

Egy nemzetközi kutatócsapat vizsgálatában feltárta, hogy a nagy testű halak, többek között számos cápa-, rája- és tüskésrája faj a legveszélyeztetettebb Európában.

Beúszó lehet a sebes pisztráng

2015. január 29.

Hírek

A tudósok szerint a sebes pisztráng akár hungarikummá vagy gasztronómiai különlegességgé is válhat. Magyarországon jelenleg a szivárványos pisztráng, és az őshonos sebes pisztráng él.