A MOHU a konyhai élelmiszer-hulladék tesztjelleggel elindított, házhoz menő gyűjtése mellett egyes hulladékudvarokban is lehetővé tette az ilyen anyagok leadását; a szolgáltatás 33 helyszínen már elérhető, és az érintett hulladékudvarok száma folyamatosan bővül – közölte a vállalat az MTI-vel.
házhoz menő hulladékgyűjtés
Simony a biohulladék gyűjtés sikertörténete
Partizánske (Simony) története kitűnő példa arra, hogyan lehet egy kis településen hatékonyan megoldani a biohulladék kezelésének összetett kihívását, amely szinte minden közösséget érint a modern hulladékgazdálkodásban. A város, az önkormányzat és a lakosok egy olyan hulladékgyűjtési és -kezelési programot fejlesztettek ki, amely nemcsak a közösség életkörülményeit javítja, hanem még költséghatékony is.
Minden lakás kap egy ötliteres gyűjtőt a Mohutól
Fokozatosan vezeti be a Mohu a házhoz menő konyhai zöld- és élelmiszer-hulladék gyűjtését. A szolgáltatás januártól a következő városokban indul: Budapest, Miskolc, Debrecen, Székesfehérvár, Szolnok, Kecskemét, Cegléd, Zalaegerszeg, Békéscsaba, Nagykanizsa, Tatabánya, Kaposvár, Gyula, valamint Békés társasházi övezetei.
Fémhulladékból, hogy lesz újra termék?
A szelektív hulladékgyűjtés nem csak a hulladékgyűjtő konténerek használatából és a lakosság felelős gyűjtéséből áll, emellett nagyon fontos, hogy működőképes legyen az egész hulladékhasznosító rendszer.
Papír hulladékból hogy lesz újra termék?
A szelektív hulladékgyűjtés nem csak a hulladékgyűjtő konténerek használatából és a lakosság felelős gyűjtéséből áll, emellett nagyon fontos, hogy működőképes legyen az egész hulladékhasznosító rendszer.
Körös-szögi hulladékos fejlesztések
Terepbejárással egybekötött sajtóbejáráson mutatták be a Körös-szögi Kistérség Hulladékgazdálkodási Rendszer továbbfejlesztésének eredményeit. A kistérség települései (Szarvas, Gyomaendrőd, Kondoros, Kardos, Csabacsűd) jelentős erőfeszítéseket tettek hulladékgazdálkodási közszolgáltatói kötelezettségeik teljesítése érdekében. De van még bőven mit tenni.
3 szakmai díjat nyert a fővárosi házhoz menő hulladékgyűjtési program
2 év alatt befejezte a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtési rendszer kialakítását a főváros. A projektben a FKF Nonprofit Zrt. 400 ezer új szelektív hulladékgyűjtő tartályt helyezett ki, így biztosítva minden budapesti lakosnak a hulladékok otthoni szétválogatását. Az ötmilliárdos beruházás döntően európai uniós támogatásból valósult meg, és három díjat is kiérdemelt.
Új szemétszállítási szabályok
A hulladékot elszállító közszolgáltatónak legalább két méretű gyűjtőedényt kell felajánlania az ingatlant használók részére, akik ebből a képződő hulladék mennyisége szerint választhatnak – egyebek mellett ezt is tartalmazza a Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet.
Házhoz menő szelektív hulladékgyűjtési sajtótájékoztató
Záró szakaszához ért a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtési rendszert népszerűsítő lakossági tájékoztató kampány. A tájékoztatót a társas- és családi házak számára megrendezett szelektív gyűjtési játék, a „Budapesti Szelektív Kupa” ünnepélyes díjátadója zárja.
Ismerkedés az új szelektív kukásautókkal
Új hulladékgyűjtő célgépek érkeztek Budapestre, amelyek kizárólag a szelektív hulladékot fogják begyűjteni, ráadásul mindezt környezetkímélő módon, gázhajtással. Ezzel újabb mérföldkőhöz érkezett a FŐVÁROSI HÁZHOZ MENŐ SZELEKTÍV HULLADÉKGYŰJTÉSI RENDSZER kiépítése.