Hírek
Állatvédelmi szervezetek szerint a tervezett irtás nincs arányban az állatokra vagy az emberekre jelentett veszélyekkel. Svédország összesen kétszázegy hiúz elejtését engedélyezte hetekkel azután, hogy vadászok több tucat farkassal végeztek az ország legnagyobb modern kori farkasirtása során – írta a The Guardian. A 201 hiúz több mint kétszer annyi, mint amennyi kilövésére a svéd hatóságok engedélyt… Tovább »
Hírek
A franciaországi hiúzok kihalással néznek szembe, a populációjuk 150 felnőttre csökkent. A DNS-vizsgálatok szerint a genetikai sokféleségük olyan alacsony, hogy 30 éven belül eltűnhetnek az országból, hacsak nem születnek sürgős intézkedések.
Hírek
Európában (Oroszország kivételével) körülbelül 12.000 farkas, 17.000 medve és 9.000 hiúz él, és ezen fajok több mint egyharmada a Kárpátok régióban. Ezeket a védett, és ökológiai szempontból meghatározó, nagyragadozó emlősöket nemcsak az illegális elejtések fenyegetik, hanem eddig nagy kiterjedésű, természetes élőhelyeik beszűkülése, az útépítések és egyéb infrastrukturális beruházások által okozott fragmentáció (feldarabolódás) növekedése is.
Hírek
Lezárult a 2017 végén indult, ember-vadvilág konfliktusokkal foglalkozó EuroLargeCarnivores LIFE projekt, melynek elsődleges célja a nagyragadozókkal foglalkozó különböző érdekcsoportok – többek között állattartók, vadászok, természetvédelmi szakemberek, természetjárók és döntéshozók – közti párbeszéd elősegítése volt.
Hírek
Február végén a Börzsöny két helyszínén is mutatkozott a hiúz – derült ki Ferenczi Balázs videójából. Ugyanott néhány nappal később, a Börzsönyben ritkán látható aranysakál is feltűnt.
Hírek
A nagyragadozók visszatérése Magyarországra új kihívásokat jelent az általuk lakott területeken élőknek és gazdálkodóknak. A WWF Magyarország a EuroLargeCarnivores LIFE projekt keretében európai példák és a magyarországi tapasztalatok alapján az együttélés megkönnyítésére terepi szakemberek részvételével négyrészes kézikönyvsorozatot készített.
Hírek
A kevesebb mint két évtizeddel ezelőtt a kihalás szélére került ibériai hiúzok száma egyre nő Spanyolországban és Portugáliában, hála a ragadozók megmentésére irányuló erőfeszítéseknek.
Hírek
Mint azt a médiában sokan hallották, olvasták már, újra megjelentek hazánk területén a nagyragadozók: a farkas, a hiúz és a barnamedve. Ezen fajok a szomszédos országokban – főleg Szlovákiában – történt állománybővülés nyomán terjeszkedtek át hozzánk, tehet spontán visszatelepülésről, nem visszatelepítésről van szó. A WWF és a Kuvasz-Őr! Program együttműködésében kuvaszkölyköt kapott egy gazdálkodó Nógrád… Tovább »
Hírek
Egyre gyakrabban hallani a nagyragadozók újbóli megjelenéséről Magyarországon. Jelenlétük kapcsán számos kérdés merülhet fel, amelyekre eddig sokszor inkább csak anekdotikus vagy érzelmeken, hiedelmeken alapuló válaszok születtek. A WWF Magyarország új kiadványa, “Az együttélés lehetséges – kérdések és válaszok a farkasokról” ezekre a kérdésekre ad választ.
Hírek
Bár a nemrég Magyar Filmdíjat nyert Vad erdők, vad bércek mozipremierjét a koronavírus-helyzetre tekintettel későbbre halasztják, az alkotók gondoltak az otthon maradókra is: ingyenesen elérhetővé tették három korábbi természetfilmjüket, a Vad Szigetközt, a Vad Kunságot és a Tiltott zónát.