A Balatonban egyelőre kimutatási határérték alatt van a fogamzásgátló hormonok koncentrációja – közölte az MTA. És mi a helyzet a gyógyszermaradványokkal a Dunában?
hormon
Magyar-amerikai összehangolt támadás a hormonrendszerünk ellen?
Apróra zsugorodott aligátorpéniszek és elnőisedő élővilág: tudósok és zöld szervezetek évtizedek óta kongatják a vészharangot a hormonhatású anyagok miatt. Mert ezek a vegyszerek nemcsak az állatokat vágják haza, a mi egészségünkre is beláthatatlan hatással vannak.
Dagad a botrány a KFC és a McDonald’s beszállítóinál
Komoly visszaélésekre derített fényt a KFC és a McDonald’s csirkehús-beszállítóinál a kínai központi televízió. A KFC tudta, hogy kínai beszállítói számos antibiotikummal és hormonkeverékkel kezelték az általa felvásárolt csirkéket, a vállalat mégsem jelentette az ügyet az illetékes hatóságoknál.
Innovációs díj szennyvíz gyógyszermentesítésre
A gyógyszerfogyasztás egyik nemkívánatos következménye, hogy a szervezetünkben fel nem szívódott gyógyszerek nagy része a csatornahálózatban köt ki, onnan pedig az élővizekbe – és ha azokból nyerünk ivóvizet, végül a csapvízbe kerül. Hasonló sors vár a szervezetünkben történő gyógyszerlebomlás során keletkező anyagokra is. Budapesten évente 20 tonna gyógyszer kerül a Dunába.
Szuperharcos hangyák hormonnal
A hangyakolóniákban különböző kasztokba tartozó rovarok élnek, köztük harcosok és munkások. A kutatók arra jöttek rá, miként lehet még lárva állapotban befolyásolni a rovarok fejlődését, hogy egy szokatlan és ritka szuperharcos kaszt nevelkedjen fel belőlük.
Kockázatos a PET palack?
Német vizsgálatok szerint a műanyagflakonba csomagolt ásványvíznek megnövekszik a hormonális aktivitása az emberi sejtekre nézve. A vizsgálatok szerint a PET palackokban való tárolás során a víz hormonális aktivitása 60–90 százalékkal magasabb, mint az üveges tárolásnál.