A jelenlegi pályánk összeomláshoz vezet!

2020. október 12.

Hírek

Az alábbi szöveg egy Dr. William Rees-szel készült interjú részletei (bio-ökológus, ökológiai közgazdász, az ökológiai lábnyom számítás egyik kitalálója és társfejlesztője).

Minden ötödik magyar dobott ki élelmiszert az ünnepek alatt

2020. január 3.

Hírek

A magyarok karácsonyi szokásairól készült felmérés szerint legtöbben 10 – 50 ezer forint között költöttek ajándékokra. Minden 5. megkérdezett kapott feleslegesnek tartott ajándékot, és ugyanennyien dobtak ki ételt az ünnepek alatt. A válaszadók 60 %-a vásárolt csomagolópapírt.

Felfoghatatlanul sok kommunális hulladékot termelünk

2019. július 3.

Hírek

Évi 2,1 milliárd tonna kommunális hulladékot termel a világ, ezzel 822 ezer olimpiai méretű uszodát lehetne megtölteni – derül ki a Verisk Maplecroft globális kutatócég által készített tanulmányból, amely 194 ország hulladéktermelését és -újrahasznosítását vizsgálta. Az USA szégyellheti magát.

Uniós átlagban keveset szemetelünk

2019. január 23.

Hírek

Az egyik zöld mintaországnak tekintett Dániában a legtöbb az egy főre jutó kommunális hulladék, mely az EU-ban évről évre nő. A 2017-es uniós átlag 487 kg/fő. Ebben a mennyiségi rangsorban a lista végén vagyunk – de ez így jó.

Ne hagyd, hogy átverjenek a multik!

2019. január 12.

Hírek

Veszel egy új mosógépet, amely tönkremegy pár hónappal a jótállási idő lejárta után. Szerelőt nem találsz, vagy csak olyat, aki méregdrágán javítaná meg. Ismerős? A statisztikák szerint egyre gyakrabban fordul elő ilyesmi. Végre fellázadtak a gyorsan elromló és javíthatatlan háztartási gépek ellen. Aláírásgyűjtésbe kezdtek a Magyar Természetvédők a tervezett elavulás ellen.

Csokit ennél? Vegyél csomagolást!

2018. december 17.

Hírek

A Rocher-Raffaello golyóknak csak 58 százaléka ehető, mert majdnem a felét a csomagolás teszi ki. A Which? brit fogyasztóvédelmi szervezet felmérte, hogy a szigetországban kapható legnépszerűbb, karácsonyi ajándéknak is gyakran vásárolt édességek csomagolása mennyire környezetbarát.

Életciklus és környezetterhelés

2017. január 20.

Hírek

A levegőszennyezés nagy részét az utakon közlekedő gépkocsik okozzák. Ez azonban csupán a környezetterhelés egyik része. A környezetterhelés másik része olyankor keletkezik, amikor a járművel még el sem kezdtünk közlekedni, és akkor, amikor az autónk végleg tönkremegy, és befejezi a pályafutását. Hasonló mondható el számos más műszaki berendezésről, ha elvégezzük az életciklus elemzést.