Hírek
141 mérgezett csalétek és 118 mérgezett állat teteme került elő két hónap alatt a turai Szent András Dombi vadásztársaság működési területén 2021 nyarának végén. Az áldozatok nagy része védett barna rétihéja volt, de olyan fokozottan védett fajok is elpusztultak, mint a rétisas, barna kánya és hamvas rétihéja.
Hírek
A turai tömeges mérgezés első laboreredményei szerint akár 158 ember halálához, 158 ezer barna rétihéja pusztulásához vagy a parlagi sas teljes világállományának megmérgezéséhez elegendő hatóanyag is lehetett azokban a csalétkekben, amelyeket természetvédők távolítottak el az elmúlt hetekben a turai vadászterületről.
Hírek
Idegméreg volt a húsdarabokban, amikből több száz kilogrammot foglaltak le. Mivel rókák és kutyák is elpusztultak, a természetpusztítás mellett már állatkínzás miatt is nyomoznak a példátlan turai mérgezés ügyében.
Hírek
Az MME szerint civil és állami természetvédők, kutyás kereső egységek és önkéntesek segítségével 4. hete zajlik a kutatás az áldozatok – melyek közé egy fokozottan védett rétisas is felkerült – és a mérgezett csalétkek után, de a lista feltehetően még mindig nem teljes. A természetvédelmi kár már meghaladja a 6,5 millió forintot!
Hírek
A legutóbbi híradásokhoz képest nőtt az elpusztult állatok száma, és nagymértékben nőtt a mérgezett csalétkeké. A vadászok, természetvédelmi őrök, rendőrök közösen járőröznek és folyik a nyomozás a tettes/tettesek után.
Hírek
Több mint száz mérgezett csalétek és félszáz mérgezett állat, 96%-ban védett madár teteme került elő néhány nap alatt a turai Szent András Dombi Vadásztársaság működési területén. Az elkövetők kilétét a rendőrség nyomozás keretében vizsgálja.
Hírek
Félelmetes következtetésre jutottak méréseik alapján amerikai földtudósok: az északi sarkkörön túli földterületek állandóan fagyott talaja, az úgynevezett permafroszt kétszer annyi higanyt tartalmaz, mint a bolygó többi részén található higanylelőhelyek összessége. Hogy mi ebben a félelmetes?
Hírek
Jelenleg nem történik meg a behurcolt betegségterjesztők hatékony monitorozása, és a szúnyogirtás jelenlegi gyakorlata több okból sem megfelelő – áll többek között a Magyar Tudományos Akadémia Diverzitásbiológiai Bizottságának állásfoglalásában.
Hírek
Magyarországgal együtt összesen 17 európai országban indul vizsgálat arról, hogy a környezetben leggyakrabban előforduló szennyező anyagok milyen koncentrációban vannak jelen az “átlagos európai népesség” szervezetében, és azok milyen egészségi kockázatot jelentenek.