Vackorkuckó – magántanulói csoport egy ökotanya-szövetségben

2017. május 8.

Hírek

Az önellátásra törekvő, ökotudatos családokban az egyik legnagyobb kérdés gyermekeink oktatása. A magyar iskolarendszertől sokan idegenkednek, mondván: életszerűtlen, túlterheli a gyermeket és a pedagógusokat, és nem készíti fel a csemetéket a rohamosan változó világunk kihívásaira.

Vidékfejlesztés batyuba töltve

2017. május 4.

Hírek

Az utóbbi időben sokat beszélünk város és vidék kapcsolatának újrafelfedezéséről. Íme egy kajakészítő vállalkozás, ami vidéket fejleszt!

Városi magányból vidéki közösségbe

2017. április 26.

Hírek

Az öko-logikus élet megélésének sok lehetősége van városban és vidéken egyaránt. Ami a két útban közös, hogy érdemes, sőt kell is hozzá társakat találnunk. Népesítsük be a vidéket!

A méhközpontú méhészkedés varázslatos világa

2017. április 25.

Hírek

A természet csodája, a mézelő méh. Ha önellátó családban, közösségben gondolkodtok, elkerülhetetlen, hogy legyen saját mézetek, és sok-sok beporzó barátotok a kertetekben.

A megoldások története – Tárgyaink története, záró epizód

2017. március 13.

Hírek

Civilizációnk, társadalmaink “töretlenül fejlődnek”, ez nem kérdés. Egyre jobban és jobban teljesítünk… egy alapvetően rossz játékban. El tudjátok képzelni, hogy társadalmi szinten mennyire végzetes következményekkel járhat, ha egy hibás cél mentén fejtünk ki elképesztő energiákat?

A lokalizáció programja és a helyi közösségek esélyei

2017. február 23.

Hírek

Kajner Péternek, a Szövetség az Élő Tiszáért Egyesület elnökének előadása egy rendkívül örömteli dologra mutat rá. A globalizáció káros hatásairól nap mint nap rengeteget hallunk – a központosított világrendszerről, a piaci versenyt kiiktatva egymással összefonódó világcégek uralmáról és erőszakos gazdasági terjeszkedéséről. Ugyanakkor van mindennek egy nagyon hatékony ellenszere: a re-lokalizáció!

Az ökológiai válság eszmetörténeti gyökerei

2017. február 17.

Hírek

Jó hír, ha megvizsgáljuk a jelenkori környezeti válságunk történetét, akkor kiderül, hogy sosem csak ez az egy út létezett: minden korban voltak olyan gondolatok, melyek az uralkodó antropocentrikus paradigmával szembementek, és az ember felelősségét, a természet megőrzésének fontosságát hirdették!

Beszélgessünk az ökológiai közgazdaságtanról!

2017. február 4.

Hírek

Miért fenntarthatatlan a klasszikus piacgazdasági elméleten alapuló instrumentális ember-természet kapcsolat? Milyen alapvető tévedésekre világít rá az ökológiai közgazdaságtan? Mit jelent az eredeti jólét társadalma, és megvalósítható volna-e napjainkban? Pataki György, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója a rendszerszintű változásokban látja a megoldást korunk gazdasági, társadalmi és ökológiai problémáira.