Meglepő eredménnyel zárult az angolai kékvércse-expedíció

2023. április 20.

Hírek

8 magyar, 3 hét, 3000 kilométer zötykölődés, 40 műholdas jeladó, egy hastífusz-fertőzés, kígyó-kalandok és két terrabájtnyi fotó- és videóanyag. Számokban ezzel jellemezhető a közelmúltban Angolából hazatért kékvércse-expedíció.

Az EU támogatja a szlovák-magyar kék vércse és a túzok megőrzést

2022. március 24.

Hírek

A kék vércse és a túzok állományok drámai mértékben csökkentek az elmúlt évtizedekben bizonyos régiókban. Szlovák és magyar ornitológusok hosszú ideje együttműködésben dolgoznak e 2 faj populációjának megerősítésén. A most induló „Steppe on border” LIFE projekt azon élőhelyek javítására összpontosít, ahol mindkét faj előfordul, különösen a határ menti régióban.

A kék vércse afrikai védelméről egyezett meg Angola és Magyarország

2022. február 5.

Hírek

Az MME és az Agrárminisztérium angolai partnereikkel, köztük az Orbis Angola alapítvánnyal, az elmúlt hónapokban előkészítették egy közös kezdeményezés alapjait, melyet 2022. január végén tárgyaltak a felek Budapesten, a Magyar-Angolai Vegyes Bizottság alakuló ülésén.

Kék vércse rekord Felső-Bácskában

2021. szeptember 16.

Hírek

Felső-Bácskában ugyan már 20 éve nem költ kék vércse, a tavaszi és őszi vonulás idején viszont egyre gyakrabban lehet észlelni nagyobb, akár 50-100 példányos táplálkozó csapataikat is, ami korábban nem volt jellemző ebben a szántóföldi környezetben.

Kék könyv – a kék vércse ökológiája és megőrzése – könyvbemutató

2018. október 29.

Helyszín: Budapest, Attila út 93.

Sajtótájékoztatók

A kék vércse (Falco vepertinus) egyedülálló jelenség a Kárpát-medencében fészkelő ragadozómadarak között. Latin nevének vesper (vecsernye) tagja arra utal, hogy őszi alkonyokon hatalmas tömegei verődnek össze egy-egy éjszakázóhelyen.