A bengál keselyűk keserű pirulája

2018. december 24.

Hírek

A keselyű sajtója sosem volt túl jó – a dögevők népszerűsége sosem vetekedhetett a koalák, a pandák vagy éppen a delfinek rajongótáborával. Ugyanakkor az élővilág egyensúlyának fenntartásában rendkívül fontos szerepet töltenek be – nem csoda, hogy Nepálban mindent megtesznek a megmentésükért.

100 kritikusan veszélyeztetett keselyűt mérgeztek meg az orvvadászok

2018. március 10.

Hírek

A Veszélyeztetett Vadvédelmi Alapítvány munkatársai egy újabb, keselyűket érintő tömeges mérgezésről számoltak be. Február 25.-én Andreas Bothát, az EWT keselyű szakértőjét egy dél-mozambiki területen borzalmas látvány fogadta – egy elpusztult elefánt mérgezett teteméből legalább 104 kritikusan veszélyeztetett keselyű táplálkozott.

33 veszélyeztetett faj kap további védelmet

2017. november 1.

Hírek

Egy ENSZ támogatta és a Fülöp-szigeteken megrendezett vadvédelmi konferencián a résztvevők további védelmi intézkedéseket szavaztak meg 33 veszélyeztetett fajnak, többek között a csimpánznak, a leopárdnak és a zsiráfnak. A cetcápa, avagy a világ legnagyobb hala szintén szerepel a listán.

Kondorkeselyűk költöztek a Nyíregyházi ZOO-ba

2017. október 20.

Hírek

Két kondorkeselyű (Vultur gryphus) – más néven andoki kondor – érkezett a Nyíregyházi Állatparkba; a rendkívül ritka madarak Magyarországon csak itt láthatók.

Összefogás Európa keselyűiért

2017. szeptember 13.

Hírek

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) is csatlakozik ahhoz a keselyűvédelmi kampányhoz, mely a keselyűgyilkos szer, az állatorvosi diclofenac betiltatását tűzte ki célul.

30 év után szabadult a keselyű

2016. január 5.

Hírek

Harminc év fogság után szabadon engedtek egy hím kaliforniai kondorkeselyűt. A madarat azért fogták be az amerikai vadvédelmi szolgálat munkatársai, hogy megmentsék a fajt a kihalástól.

Fakó keselyűs kuriózum Hevesből

2015. október 4.

Hírek

Legutóbb 90 éve láttak fakó keselyű csapatot hazánkban. Most a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őre, Borbáth Péter, a Hevesi Füves Puszták Tájvédelmi Körzet területén, Pély közelében 15 fakó keselyűt pillantott meg, melyek épp az éjszakázáshoz kerestek megfelelő helyet.