Tábortűz vs. őszi-tavaszi népszokás

2024. április 16.

blog

Ősszel a kertekben a lehullott levelek egy része füsté válik, majd jön a tél, ahol a hulladék egy részét (műanyag és papír) a kályhák emésztik fel. Eközben tüdőnk, vérünk majd szerveink megtelnek méreganyagokkal. Várjuk a tavaszt. A Nap egyre magasabb ívet rajzol az égre, madarak hangosan csiripelnek, keresik párjukat. Ekkor az addig téli bódulatból hirtelen… Tovább »

Kiskertes kertészkedés

2022. október 31.

Hírek

Magyar kutatók egy nemzetközi projekt részeként egy kérdőív kitöltésére kérik a kertészkedőket. Az így nyert adatok elemzésével bővíteni tudják a jelenlegi ismereteiket a kiskertesek kertészkedési szokásairól, a kertészkedők motivációjáról és praktikáiról, valamint információt kapnak a kiskertek fajgazdagságáról is.

Amszterdami modell: városi parkolókból kiskertek

2019. június 9.

Hírek

A tavalyi amszterdami önkormányzati választás kampányában a közepes méretű zöld párt (a 2017-es parlamenti választáson kilenc százalékos támogatottsággal az ötödik helyen végeztek), a GroenLinks azt az ígéretet tette, hogy megszüntetnek 10 ezer parkolóhelyet a város központjában.

Kiskert helyett diszkont

2019. május 6.

Hírek

Az agrár- és vidékfejlesztési politikák hatása a helyi élelmiszertermelésre című kutatásában Megyesi Boldizsár, az MTA TK Szociológiai Intézet Tudományos főmunkatársa azt vizsgálta, hogy miért csökken még vidéken, falusi környezetben is a saját célra termelés annak ellenére, hogy azt a közpolitikai környezet, legalábbis szavak szintjén, támogatja.

Zöldhulladék, avar és komposztálás – Égetés és műanyagzsákok

2018. december 4.

Hírek

Egy Pest megyei, közepes nagyságú városban élek. Bár a városközpontban van egy kisebb méretű lakótelep, a lakóépületek többsége kertes családi ház, a település úgy is hirdeti magát, hogy ’Virágzó kertváros’. Ha valaki az elmúlt napokban a családi házas utcákban sétált, a legtöbb ház előtt megtömött műanyagzacskókat látott, vagy kötegekbe kötött ágakat, amik az úgynevezett zöldjáratra… Tovább »

Kell egy veteményeskert!

2014. július 3.

Hírek

Az elmúlt évtizedek intenzív mezőgazdálkodása nemcsak a talajokra, hanem az élelmiszereink minőségére is drámai hatást gyakorolt. A Csömörön zajló, Norvég Civil Támogatási Alap által támogatott program célja azon túlmenően, hogy ezekre a kedvezőtlen folyamatokra felhívja a figyelmet, éppen az volt, hogy a lehetséges szemléletváltozáshoz kínáljon gyakorlati megoldásokat.