Hogyan tárultak fel az Orbán-bánya titkai?

2021. május 6.

Hírek

Orbán Viktor több mint tíz éve van hatalmon, de állítása szerint ez idő alatt nem vált vagyonos emberré: a legutóbbi vagyonnyilatkozata szerint egy fillér megtakarítása sincs. Családtagjai eközben viszont milliárdokkal gazdagodtak. Magyarország sajtószabadságot nyomokban tartalmaz.

Magyarország a NER közeli bányák paradicsoma

2020. augusztus 18.

Hírek

Hazánk valóságos nagyhatalom az építkezési és ipari célú ásványok bányászatában. Az állam is terjeszkedne az amúgy is NER-közeli vállalkozások által dominált szférában- írta a Magyarnarancs. Milliárdos osztalékot fialt Orbán Győző nagyobb cége. Hatalmas biznisz – az Orbán családnak.

A metró lerohad, de egy értelmetlen villamospályát építenének

2017. szeptember 19.

Hírek

Kevés szebb bizonyítékát találni annak, hogy az Orbán-kormány csupán egy barnamezős beruházásként tekint Budapestre, minthogy a Hungexpóra tervezett, egyelőre beláthatatlan volumenű fejlesztésének keretében egy új villamosvonalat is építenek most 4 milliárd forintból. Emlékszünk? A vizes VB is a tízszeresébe fájt a tervezettnek.

Levédték a Felsőrákosi-réteket

2014. január 8.

Hírek

Felsőrákosi-rétek természetvédelmi terület névvel új, 164 hektáros területet nyilvánított védetté a Fővárosi Közgyűlés.

Nem nyithatnak a Simicska-fivérek Zircen kőbányát

2013. december 8.

Hírek

Három éves huzavona után a helyi önkormányzat döntése értelmében mégsem létesül kőbánya Zircen. A projektet civilek és környezetvédők egyaránt támadták, a beruházók között pedig egy ismerős vezetéknév tűnik fel, a Simicska-családé.

Tiltakozz a Zircre tervezett óriás-kőbánya ellen!

2013. november 19.

Hírek

A Bakony fővárosában hatalmas mészkőbánya nyílik hamarosan. A Zircről Borzavárra vezető műút mellett, a Bocskor-hegy oldalában, zavartalan természeti környezetben „ékeskedik” majd kb. 500 méter hosszban és kb. 250 méter szélességben, több mint 14 hektár területen.

Uhukat várnak a kőbányába

2013. január 10.

Hírek

Befejezte a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság a Salgótarján közeli eresztvényi Nagy-bánya rehabilitációját. A felhagyott bányaterület rendezését az ott található kiemelkedő földtani értékek megóvása indokolta. A bányafalon a fokozottan védett uhuk számára fészkelési lehetőséget is kialakítottak.