Barion Pixel

Éltesd a talajt komposzttal! – December 5. a talaj világnapja

A talaj világnapján idén a komposztálás jelentőségére hívja fel a figyelmet az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi). Az ökogazdálkodók és házikertészek egyik legsokoldalúbban hasznosítható anyaga a komposzt, amely a talajt, annak élővilágát és a termesztett növényeket egyszerre élteti.

Minden lakás kap egy ötliteres gyűjtőt a Mohutól

Fokozatosan vezeti be a Mohu a házhoz menő konyhai zöld- és élelmiszer-hulladék gyűjtését. A szolgáltatás januártól a következő városokban indul: Budapest, Miskolc, Debrecen, Székesfehérvár, Szolnok, Kecskemét, Cegléd, Zalaegerszeg, Békéscsaba, Nagykanizsa, Tatabánya, Kaposvár, Gyula, valamint Békés társasházi övezetei.

Őszi lombgyűjtés

A lombok őszi elszíneződése az évszak egyik legmegkapóbb látványa, mígnem egyszer csak leválnak az ágakról és aláhullanak. A lomb összegyűjtése heteken át tartó munkát ad, mert a fák és cserjék nem azonos időben válnak meg a leveleiktől. Enyhe őszön a levelek sokáig fennmaradhatnak az ágakon, több gyümölcsfa is csak lassan, későn hullatja le a levelét.

Komposztünnep 2021 – Él-elem – Lét-elem

Idén 11. alkalommal hirdeti meg a Galgamenti Népfőiskola és a Humusz Szövetség a Komposztünnephez (október 10.) kapcsolódó pályázatát. Ezúttal szoros együttműködésben dolgozunk a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal.

Európa iszaplerakója lettünk

Az ipari és lakossági szennyvízkezelés maradéka gyakorlatilag feldolgozhatatlan, a „kezelése” a politika közeli tulajdonosok számára mégis jó üzlet. A Greenpeace 2011 óta küzd az almásfüzitői vörösiszap-tárolóra települt „komposztálóval”, amely a valóságban leginkább különféle veszélyes hulladékok lerakójaként működik. A létesítmény két, egymással összefüggő jellemző miatt szálka a zöldek szemében: egyrészt a környezettudomány számára is meggyőző módon…

Nagyon bejött Bécsnek a zöld föld

Rekord mennyiségű, 300 ezer zsáknyi bécsi földet vásároltak az osztrák főváros lakói 2009 óta. A Guter Grund nevet viselő virágföldet a város zöldhulladékának felhasználásával állítják elő, ráadásul teljesen tőzegmentes és a bio-termesztésben is felhasználható.

Mihez kezdj az avarral? 5+1 tipp

Az ősz az egyik leglátványosabb évszak, lenyűgöző árnyalatokkal színezi át az erdők, ligetek, parkok, útszéli fák és bokrok lombját. A tarka mintás levélszőnyeg nemcsak szemet, lelket gyönyörködtet, de jelentős szerepet tölt be a természetben. Már csak ezért is fontos kérdés, hogy mihez kezdünk saját házunk táján – városokban és falvakban egyaránt – a lehulló levelekkel.

Biogazda Képzés 2017

BIOGAZDA-KÉPZÉS 2017 Gazdálkodás öntözés nélkül – amit a komposztálásról és a háztáji biogazdálkodásról tudni kell – előadás és gyakorlati bemutató – egynapos képzések a SZIKE egyesületnél Egyik legfontosabb megújuló természeti erőforrásunk a termőtalaj, hiszen az élővilág jelentős részének, közte az embernek is a tápanyagokban gazdag termőföld biztosítja az életben maradását. Ennek ellenére az elmúlt évtizedekben…

Komposztiskola, Komposztóvoda Program

A talaj a természet egyik ámultba ejtő szereplője. Olyan, akár egy óriási élőlény. Ha bepillantunk a lábunk alatti világba, tanúi lehetünk annak, hogyan szorgoskodik egymással együttműködve milliárdnyi élőlény a termőföld megújításán. Az általunk leginkább hulladéknak tekintett almacsutka, krumplihéj, falevél és más haszontalannak hitt természetes anyag egy csodálatos folyamat során komposzttá, vagyis humusszá alakul. Tőle függ,…

Adatvédelmi áttekintés

Az üzemeltető adatvédelmi irányelveivel kapcsolatosan ezen az oldalon további tájékoztatást kaphat.