Szűznemzéssel is szaporodik a veszélyeztetett kaliforniai kondor

2021. november 5.

Hírek

A San Diegó-i Állatkert vadvédelmi szervezetének kutatói szerint 2001-ben és 2009-ben két hím fióka kelt ki egy-egy meg nem termékenyített tojásból. Genetikai vizsgálatok szerint a két fióka egyike sem állt rokoni kapcsolatban hímmel, csak az anyjával.

35 veszélyeztetett kondorkeselyűt mérgeztek meg Bolíviában

2021. február 10.

Hírek

A bolíviai hatóságok vizsgálatot indítottak 35 kondorkeselyű elpusztulása miatt. Azt feltételezik, hogy a veszélyeztetett faj egyedei mérgezés áldozatául estek. „Helyrehozhatatlan kár érte természetünket és a fajt” – közölte a környezetvédelmi és vízügyi tárca.

Kondorkeselyűk költöztek a Nyíregyházi ZOO-ba

2017. október 20.

Hírek

Két kondorkeselyű (Vultur gryphus) – más néven andoki kondor – érkezett a Nyíregyházi Állatparkba; a rendkívül ritka madarak Magyarországon csak itt láthatók.

Jönnek. Ja nem. Hullanak a sasok!

2017. március 20.

Hírek

A Trump adminisztráció még a nemzeti jelképnek számító fehérfejű rétisast sem kíméli. A kormányzat eltörölte az ólomlövedékek tiltását, így az ilyen töltényekkel lelőtt vadak tetemeiből lakmározó sasok sorra pusztulnak. A tudósok a tilalom visszaállítását követelik.

30 év után szabadult a keselyű

2016. január 5.

Hírek

Harminc év fogság után szabadon engedtek egy hím kaliforniai kondorkeselyűt. A madarat azért fogták be az amerikai vadvédelmi szolgálat munkatársai, hogy megmentsék a fajt a kihalástól.

Íme a nyíregyházi dögevő

2015. április 29.

Hírek

Egy kondorkeselyű érkezett Nyíregyházára: a hatalmas fekete dögevő madár jelenleg az egyetlen Magyarországon.

Nemzeti kincs lehet a kondorkeselyű

2013. január 31.

Hírek

A perui kongresszuson felvetettek egy törvényjavaslatot, amely védelmet nyújtana az andoki kondorkeselyűnek. E hatalmas ragadozómadár egyedszáma csökken, territóriumának bizonyos részein a kihalás fenyegeti.

Pumák segítik a kondorkeselyűket

2012. június 15.

Hírek

Ritka madarak túlélését biztosítják zsákmányuk maradéka által a pumák. Amerikai kutatók kiderítették, hogy a nagymacskák Patagóniában 100 négyzetkilométerenként mintegy 230 kilogramm húst hagynak hátra, ami létfontosságú az itt vészesen megritkult kondorkeselyűk és más dögevők számára.