Megtalálták az eddigi legészakibb helyen előfordult naptej-maradványokat. A Svalbard (Spitzbergák) szigeteinek északnyugati részén végzett vizsgálatok során számos kozmetikum, köztük naptej maradványaira bukkantak a hóban.
kozmetikum
New York államban betiltották az állatokon tesztelt kozmetikumokat
New York állam betiltotta az állatokon tesztelt kozmetikumok értékesítését, és ezzel az Egyesült Államok tizedik állama, ahol állatvédelmi okokból korlátozzák a megvásárolható termékek körét.
Különleges Nicaraguai kávés energizáló arcmaszk
Arcmaszk használata előtt mindenki telve van optimizmussal és türelmetlen várakozással, hogy a fáradt és elhanyagolt bőr hirtelen puha, ápolt és meseszép lesz. Ennek a hőn áhított végeredménynek az eléréséhez azonban szükség van egyrészt magának az arcmaszknak a helyes és megfelelő használatára, másrészt a megfelelő minőségű és összetételű anyagokból készült termékek kiválasztására.
Veszélyes szempillafestékek
A Dán Fogyasztói Tanács (Danish Consumer Council) 55 szempillafestéknek a címkén feltüntetett összetevőit vizsgálta és 32-ben talált allergizáló vagy a hormonrendszert megzavaró vegyi anyagot. Olyan márkákat teszteltek, mint a Clinique, a MAC, a Chanel, a Helena Rubinstein, a Lancôme és a L’Oreal.
Új-Zéland betiltja a mikrogyöngyöket
Jacinda Ardern, Új-Zéland miniszterelnöke december 4.-én megerősítette, hogy betiltják a műanyag mikrogyöngyök előállítását és forgalmazását az ország területén.
Rákosokat betegíthetnek az adomány kozmetikumok?
A Guardian szerzője, Karuna Jaggar egy elég kemény cikkben ment neki a kozmetikai iparnak, mert szerinte gyakran még azok a kozmetikai termékek is növelik a rák kialakulásának kockázatát, amelyeket a szépségipari cégek éppen a mellrákkal küzdő nőknek adnak adományként.
Erdővédelem tudatos fogyasztással
A kozmetikumok és tisztítószerek gyakori összetevője a pálmaolaj, melynek a termesztése sokszor az esőerdők pusztulásával jár. A polcokon nem könnyű pálmaolaj-mentes kozmetikumot találni. Lehet, hogy a legjobb, ha kevesebb pipereszert használunk.
Tartósítószereket tilt be az Európai Bizottság
Több, allergénnek tekintett tartósítószer kozmetikai termékekben való felhasználását korlátozó intézkedést jelentett be tegnap az Európai Bizottság. A testület azt követően hozta meg határozatát, hogy a fogyasztók biztonságával foglalkozó tudományos bizottság (FBTB) gondos kockázatértékelés után egyes anyagok korlátozására, illetve betiltására tett javaslatot.
Necces kozmetikumok
A triklozán és a parabének egészségkárosító hatása már régóta bizonyított, ennek ellenére megtaláljuk a kozmetikumokban. Még a magát természetesként reklámozó, prémium kategóriás termékekben is előfordulhat, méghozzá a Magyar Természetgyógyászok Szövetségének ajánlásával.
Továbbra is sok az állatkísérlet
A Lush prize új jelentésében közzétett becslés szerint 2013-ban világszerte több mint kilencmillió laboratóriumi állatot használtak fel vegyi anyagok biztonsági tesztjei során, annak ellenére, hogy széles körű tudományos egyetértés alakult ki arról, hogy ezek a vizsgálatok nem humánusak és nem hatékonyak. Egy díj az állatkísérleteket nem igénylő tesztelési módszerek kifejlesztését és alkalmazását segíti. (X)