Barion Pixel

Különleges Nicaraguai kávés energizáló arcmaszk

Arcmaszk használata előtt mindenki telve van optimizmussal és türelmetlen várakozással, hogy a fáradt és elhanyagolt bőr hirtelen puha, ápolt és meseszép lesz. Ennek a hőn áhított végeredménynek az eléréséhez azonban szükség van egyrészt magának az arcmaszknak a helyes és megfelelő használatára, másrészt a megfelelő minőségű és összetételű anyagokból készült termékek kiválasztására.

Veszélyes szempillafestékek

A Dán Fogyasztói Tanács (Danish Consumer Council) 55 szempillafestéknek a címkén feltüntetett összetevőit vizsgálta és 32-ben talált allergizáló vagy a hormonrendszert megzavaró vegyi anyagot. Olyan márkákat teszteltek, mint a Clinique, a MAC, a Chanel, a Helena Rubinstein, a Lancôme és a L’Oreal.

Rákosokat betegíthetnek az adomány kozmetikumok?

A Guardian szerzője, Karuna Jaggar egy elég kemény cikkben ment neki a kozmetikai iparnak, mert szerinte gyakran még azok a kozmetikai termékek is növelik a rák kialakulásának kockázatát, amelyeket a szépségipari cégek éppen a mellrákkal küzdő nőknek adnak adományként.

Erdővédelem tudatos fogyasztással

A kozmetikumok és tisztítószerek gyakori összetevője a pálmaolaj, melynek a termesztése sokszor az esőerdők pusztulásával jár. A polcokon nem könnyű pálmaolaj-mentes kozmetikumot találni. Lehet, hogy a legjobb, ha kevesebb pipereszert használunk.

Tartósítószereket tilt be az Európai Bizottság

Több, allergénnek tekintett tartósítószer kozmetikai termékekben való felhasználását korlátozó intézkedést jelentett be tegnap az Európai Bizottság. A testület azt követően hozta meg határozatát, hogy a fogyasztók biztonságával foglalkozó tudományos bizottság (FBTB) gondos kockázatértékelés után egyes anyagok korlátozására, illetve betiltására tett javaslatot.

Necces kozmetikumok

A triklozán és a parabének egészségkárosító hatása már régóta bizonyított, ennek ellenére megtaláljuk a kozmetikumokban. Még a magát természetesként reklámozó, prémium kategóriás termékekben is előfordulhat, méghozzá a Magyar Természetgyógyászok Szövetségének ajánlásával.

Továbbra is sok az állatkísérlet

A Lush prize új jelentésében közzétett becslés szerint 2013-ban világszerte több mint kilencmillió laboratóriumi állatot használtak fel vegyi anyagok biztonsági tesztjei során, annak ellenére, hogy széles körű tudományos egyetértés alakult ki arról, hogy ezek a vizsgálatok nem humánusak és nem hatékonyak. Egy díj az állatkísérleteket nem igénylő tesztelési módszerek kifejlesztését és alkalmazását segíti. (X)

Adatvédelmi áttekintés

Az üzemeltető adatvédelmi irányelveivel kapcsolatosan ezen az oldalon további tájékoztatást kaphat.