Miben vigyük magunkkal az italunkat? Saját kulacsból is juthat mérgező anyag a szervezetünkbe? Melyik palackba, kulacsba mit és hányszor tölthetünk? Az egyik legnagyobb mennyiségben gyártott vegyianyag, a hormonrendszerünkre veszélyes biszfenol-család a műanyag palackokban is megtalálható. A Tudatos Vásárlók Egyesülete ezért hasznos tanácsokat ad a nyári időszakra a ToxFree Life for All ismeretterjesztő akció keretében.
kulacs
Miért ne használjunk műanyag kulacsokat?
A műanyag kulacsokban számtalan mikroműanyag található, amelyek nemcsak a környezetre, hanem az emberre is rendkívül károsak. Pontosan ezért érdemes a lehető legminimálisabbra csökkenteni a velük való érintkezést. Ennek lehet az egyik alternatívája, hogy nem használunk műanyagból készült palackokat, helyette acél kulacsból iszunk.
A PET-palackok betemetnék a párizsi Effiel-tornyot
A globális PET-palack szennyezés megállítása érdekében még nagyobb lépésekre van szükség. Minden nap 1,3 milliárd darab műanyag üdítős palackot adnak el a világon és ez akkora mennyiség, hogyha ebből hegyet építenénk, akkor legalább a párizsi Eiffel-torony feléig érne. Egy kulaccsal több ezer PET-palacktól óvhatjuk meg a Földet.
Palackkal repülj San Franciscóba!
Leszámolnak a műanyag palackokkal a San Franciscó-i reptéren. Újratölthető kulacsot kell vennie mindenkinek, aki vizet akar tölteni.
Szabaduljunk meg a műanyagoktól – Itt a Műanyagmentes július!
Nyolc évvel ezelőtt Ausztráliából indult útjára a Műanyagmentes Hónap, amelyhez 170 ország társaságában már Magyarország is csatlakozik. Elsőre nem tűnik könnyűnek, hogy miként tegyünk ezért, de ha belegondolunk, apró lépések is segíthetnek a műanyag hulladék csökkentésében.