Hírek
A Maine Coon igen népszerű macskafajta, ezt leginkább különleges megjelenésének köszönheti a hatalmas bundájú kedvenc. Gyönyörű szőrzete azonnal megbabonáz mindenkit. Az elegáns, fenséges külső mögött egy barátságos, játékos cicát ismerhetünk meg.
Hírek
A kihalás szélére sodródott egy ausztrál sziget őshonos erszényesfaja az elvadult macskák és az élőhelyüket pusztító bozóttüzek miatt – figyelmeztetett egy új tanulmány.
Hírek
A búbospacsirták száma szerte Nyugat-Európában megcsappant az elmúlt évtizedekben. E madárfajt védve a macskák elzárását rendelték el egy német városban.
Hírek
Egy új vizsgálat alapján a vadon élő macskák és rókák évente 2,6 milliárd állatot pusztítanak el Ausztráliában. A megölt állatok között 1,43 milliárd emlős, 697 millió hüllő és 510 millió madár van. A kutatók úgy vélik, alaposabb ellenőrzésre van szükség, és jobban kell vigyázni Ausztrália őshonos fajaira.
Hírek
Körülbelül 200 ezer macska van Washington D.C.-ben, amiknek közel a fele a háztartásokban, benti macskaként él – derült ki egy nemrég készült felmérésből. A vizsgálatot összesen három évig végezték.
Hírek
Két új vizsgálat alapján a Covid-19-fertőzött emberek nagy eséllyel átadhatják a koronavírust a velük együtt élő kutyáknak és macskáknak. Kanadai kutatók szerint a legveszélyeztetettebbek a gazdáik ágyában alvó macskák.
Hírek
Évi 297 millió őshonos állatot ölnek meg a városokban szabadon mászkáló házikedvencek. Kutatók szerint már egy kóborló macska is elég ahhoz, hogy bizonyos fajok hanyatlásnak induljanak.
Hírek
Franciaországban pozitív lett egy macska koronavírus-tesztje, a fertőzést feltételezhetően a gazdáitól kapta el – közölte tegnap a Párizshoz közeli Alfort nemzeti állatorvosi főiskolája (ENVA), amely a fertőzötteknek azt javasolja, hogy tartsanak távolságot házi kedvenceiktől is.
Hírek
Bár a szélfarmok környezetbarát módon termelnek villamosenergiát, de veszélyt is jelentenek a vadvilágra: pusztítják a madarakat, denevéreket. De lehetnének-e biztonságosabbak?
Hírek
Ausztráliában azzal kísérleteznek, hogy halálos géllel fújják le a macskákat, mert a vadon élő egyedek eddig húsz őshonos faj kiirtásában segédkeztek, és továbbiakat fenyegetnek. A macskákat még a 18. században vitték át a kontinensre, azóta tizedelik az ott élő madarak és apró emlősök állományát, és mára a helyzet nagyon súlyossá vált.