Ugyan még szürke és hűvös az időjárás, de már csak néhány hetet kell várni, hogy beköszöntsön a tavasz és ezzel együtt a kertészkedés időszaka. A most következő hetek kiválóan alkalmasak arra, hogy átgondoljuk, milyen átalakításokat szeretnék végrehajtani a kertben. Kertünk megtervezése során fontos szempont, hogy tekintettel legyünk a környező élővilágra, és lehetőség szerint ennek szellemében…
madárbarát kert
Fél évszázad a természet szolgálatában – 50 éves a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület
Ötven évvel ezelőtt, 1974. január 6-án 200 lelkes madárvédő gyűlt össze a Fővárosi Állat és Növénykert Barlang mozijában, hogy új szervezetet hozzon létre a Magyar Madártani Egyesületet (MME). Az alapító tagok nagy ambíciókkal indították útjára a szervezetet, talán nem is sejtve, hogy mi mindent fognak elérni fél évszázad alatt.
Elindult az MME online Akadémia – ingyenes tanfolyamok kezdőtől a haladó szintig
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) új fejlesztéssel lepte meg megújult honlapján a madárvilág iránt érdeklődőket. A Tudástár menüpont Akadémia funkcióval bővült, amely ingyenes e-learning anyagokat tartalmaz.
Madárbarát kert alapjai
A madárbarát kert nem egy új keletű fogalom, leginkább azonban az őszi-téli időszakban kerül igazán előtérbe, hiszen ekkor sokan fognak téli madáretetésbe, ez azonban önmagában kevés ahhoz, hogy kertünk madárbarát legyen, ahhoz egész évben „szolgáltatást” kell nyújtanunk a kertbe látogató és jó esetben ott fészkelő madaraknak, ez pedig nem jelent mást, mint azt, hogy táplálékot,…
Madárbarát település mintaprojekt – pályázat önkormányzatoknak
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) „Közösen a természetért Life 20 NGO4GD /HU/000037” című projektje keretében – az évtizedek óta futó lakossági Madárbarát kert program sikerére alapozva – pályázatot hirdet önkormányzatok részére, Madárbarát település mintaprojektek megvalósítására.
Így etessük télen a madarakat!
A téli madáretetés az egyik leggyakoribb, és egyben legegyszerűbben végezhető madárvédelmi tevékenység, amely során néhány egyszerű szabályt kell csak betartanunk ahhoz, hogy a madármegfigyelés örömével gazdagodhassunk. Mikor kezdhetjük el az etetést? Milyen eleséget kedvelnek a gyakoribb kertünkbe látogató madárfajok? Miért fontos az itatás? A továbbiakban ezekre a kérdésekre adunk választ!
Madárbarát kert címmel az MME kétnapos képzést hirdet Budapesten
Az érdeklődők a 2 nap alatt megtanulhatják milyen eszközökkel, módszerekkel segíthetik a madarakat. Ne tartson vissza senkit, hogy nincs esetleg kertje, hiszen egy ablakpárkány is lehet madárbarát. A képzés második napján az alkotókészség kerül előtérbe, hiszen odúkat vagy etetőket készítünk, amit a jelentkezők haza is vihetnek.Persze madarak nélkül nem lenne teljes a nap, így egy…
Redőny a denevér, Tityitotty az indiai kacsa, és a harcias sün Samu – állatmentő kalandok Érden
Érden 2020 szeptemberben alapította meg a Vadkuckó Vadmadár és Vadállat Mentő Szolgálatot Petró Krisztina a „madaras”, és Ba Irén a „denevéres” állatbarát, akiket „egy kacsapasi hozott össze”. Hogyan lesz valaki megszállott állatmentő? Mi lesz a bajba jutott állatokkal?
Elkezdődött a 127. országos madáretetési szezon
Jóval több mint egy évszázada indult el Magyarországon a lakosság önkéntes madáretetési mozgalma. Az itthon maradó és Eurázsia északi térségeiből telelni hozzánk érkező énekesmadarak számára nagy könnyebbséget jelent a madárbarátok által működtetett sok tízezernyi etető.
Az első Egyetemi Madárbarát Mintakert átadása
Az első Egyetemi Madárbarát Mintakert átadása, Debrecenben 2016. május 10. (kedd), 10 óra Debreceni Egyetem, Agrártudományi Központ, Botanikus Kert 4032 Debrecen, Böszörményi út 138.