Fukusima 10. évfordulója: a nukleáris biztonság mítosza

2021. március 11.

Hírek

1979-ben azt nyilatkozta egy ismert szakember, hogy az atomerőművek olyan biztonságos létesítmények, amelyekben tízezer évenként történhet csak baleset. Aztán jött Csernobil, Fukusima, és a több kisebb nukleáris baleset.

Csernobil: atomkatasztrófa és a tájékoztatás csődje

2020. április 26.

Hírek

34 éve történt a világ eddig legsúlyosabb nukleáris balesete. Mangel Gyöngyi a tragédia idején Budafokon, az Országos „Frédéric Joliot-Curie Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutatóintézetben” dolgozott kutató biológusként. 3 évtized után is élénken él benne néhány kép az akkor történtekből, ezek persze nem mérési jegyzőkönyveken, vagy tudományos elemzéseken alapulnak, hanem sokfelől összeszedett információn és megélt eseményeken, amikből… Tovább »

Végképp lebuktak Putyinék a radioaktív hazudozással

2019. július 31.

Hírek

2017. szeptember végén egész Európát beterítette egy hatalmas nukleáris felhő. Hiába titkolózott Oroszország, most már biztos, hogy onnan indult útnak két éve egy hatalmas “radioktív ajándék”. A Roszatom továbbra is cáfol.

A Greenpeace feketelistáján a Paks II-t építő Roszatom is

2018. január 18.

Hírek

Svájci Greenpeace-aktivisták egy 6 méteres Igazság-szobrot lepleztek le ma s közelgő Világgazdasági Fórum helyszínéül szolgáló Davos város szélén. A környezetvédő szervezet közzétette az “Igazságot az embereknek és a bolygónak” című új jelentését amelyben a nemzetközi színtéren tevékenykedő óriásvállalatok környezetvédelmi és emberi jogi visszaéléseit tárja föl, és javaslatokat tesz ezek visszaszorítására.

Majak helyett egy elégett műhold a ruténiumsugárzás oka?

2017. december 9.

Hírek

A légkörbe visszatérő elégett műhold, nem pedig az Ozjorszk közelében működő Majak nukleáris létesítményben bekövetkezett állítólagos baleset okozhatta a ruténium 106-os radioaktív izotópnak a légkörben szeptemberben és októberben észlelt jelenlétét – közölte a Roszatom orosz állami atomhatóság által megalakított intézményközi vizsgálóbizottság.

Európa ruténium-felhőben

2017. november 28.

Hírek

Hiába tagad és hazudozik a Roszatom: Majak lehet az Európa feletti ruténiumfelhő forrása – és lehet paksi szál is. A magyar kormány rendíthetetlen bizalma Oroszországban és az orosz nukleáris technológiában nem csak téves, de veszélyes is.

A Roszatom kockázatai

2017. szeptember 30.

Hírek

Késedelmes munkavégzés, megkérdőjelezhető szakértelem, bizonytalan finanszírozás, súlyos környezeti veszélyek. Amikor Moszkva és a Nyugat is saját kárán tanulta meg, hogy az atom veszélyes.

Az atomipar sötét oldala: brutálisan radioaktív helyek a Földön

2017. június 1.

Hírek

A sugárzó atomhulladékok problémája sokkal égetőbb, mint amilyennek általában beállítják. Az atomipar érdeke, hogy a sötét oldal sötétben is maradjon. Nekünk pedig az, hogy jól megvilágítsuk. Tíz brutálisan radioaktív hely. Tíz földi pokol. Talán te sem tudtál róluk. Mostanáig.

Ezért zsákutca az atomenergia

2017. április 18.

Hírek

A 6 legsúlyosabb probléma, amit az elmúlt 70 évben az atomenergetikában nem sikerült megoldani.

Orosz nem a paksi atomhulladékra

2016. december 16.

Hírek

Több mint 50 éve használja az emberiség a nukleáris energiát, és ennyi idő alatt nem sikerült működőképes megoldást találni a több százezer évig sugárzó radioaktív hulladékok kezelésére. Bár az Orbán- kormány gyakran kommunikálja, hogy Paks II sugárzó hulladékát Oroszországban fogjuk majd elhelyezni, Vlagyimir Szlivjak, az oroszországi Ecodefense nukleáris szakértője elmondta, miért nem lehetséges ez.