Hírek
Szakmai szempontból különösen gazdag és eredményes évet zárt tavaly a Budapesti Közművek keretein belül önálló tevékenységet folytató FŐKERT Kertészeti Divízió. Közel 300 ezer tő lágyszárú növényt, továbbá közel 13 ezer cserjét és örökzöldet, illetve több mint 16 ezer fát és facsemetét ültettek el tavaly a FŐKERT munkatársai.
Hírek
A méhlegelők, beporzóbarát és rovarbarát kertek fogalma már régóta a köztudatban él, azonban sokszor kapnak negatív megítélést, hiszen a kusza, gondozatlan kert vagy épp közterületi ágyásokkal azonosítjuk őket, holott ahogy minden zöldítés esetében sok múlik a tervezésen és a megfelelő növényválasztáson.
Hírek
A hőhullám megviseli a pázsitot, ha tövig nyírják, a talaj is jobban kiszárad alatta. A budapesti főtájépítész egy képpárral bizonyítja, hogy miért nem baj, ha kissé rendezetlen a gyep.
Hírek
Budapesten már 30 hektárnyi olyan gyepterület van, ami a hőségben folyamatos párologtatással hűsíti a környezetet, hatékonyan visszaszorítja az allergiát okozó parlagfüvet, táplálékot biztosít a méheknek.
Hírek
Miért fontos a folytatódó „Vadvirágos Budapest” program, és mi van a nagy közparkjainkkal? Hogyan nő az egy főre jutó zöldfelületet? Mire használható a Budapest Fatár? Mi az a Stockholm módszer, és a Miyawaki minierdő? Megvédhetők-e a budai luxusvilla beépítések ellen a védett területek? Utolérhetjük-e a legzöldebb európai fővárost, Bécset?
Hírek
A városi zöldfelületekre gyakran dekorációként tekintünk, pedig azok jóval többek annál: gazdasági tényezők. Lisszabonban például a városi fák fenntartásába fektetett minden egyes dollár 4,5-szeresen térül meg. A Zaragozát körülvevő zöld gyűrű évente átlagosan 9 millió eurónyi ökológiai szolgáltatás nyújt a helyieknek, az egykori német acélváros, Essen zöldítéséből fakadó haszon pedig majdnem 50 millió euróra rúg.
Hírek
Miközben a 22 ritkábban kaszált mintaterületen versengtek egymással a fajok, mi megfigyeltük őket. Azonosítottunk a mintaterületeken három jól elkülönülő élőhelyet. A budai hegyvidék lejtőrétjeit, a pesti sík száraz homoki gyepeit és a Duna és patakvölgyek vízközeli nedvesebb rétjeit – írta Bardóczi Sándor főtájépítész.
Hírek
Ősszel két olyan fasor-rekonstrukció is indul, ami fájdalmas lesz. Ráadásul ez csak a kezdet, a szinte egykorú fővárosi faállomány ugyanis egyszerre ér hanyatló korszakába. Bardóczi Sándor főtájépítésszel a lopakodó olimpia, a méhlegelők mellett arról is beszélgetett a Népszava, hogy mi állíthatja meg a kormányt.
Hírek
Hazánkban a méhlegelő összecsúszott a gazzal, a toklász a vadvirággal, aminek egyik fő oka a gyepvakságunk. Minőségi, városi méhlegelőt Magyarországon jelenleg nagy kihívás létrehozni, mert az őshonos, szép vadvirágok maguktól – magforrások hiányában – alig jutnak el egy nagyvárosba, megfelelő magkeverék pedig nincs.
Hírek
A Fidelitas tagjai tegnap, a legnagyobb kánikula idején benzines fűkaszával lenyírtak egy, a Fővárosi Önkormányzat által “méhlegelő” táblával jelölt gyepet, a majd a lenyírt növényeket műanyag zsákokba gyömöszölték.