Az évtized végére a megújuló energiaforrások már a világ villamosenergia-termelésének a felét adják majd – rögzítette legújabb jelentésében a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA). Ez ugrásszerű javulást jelez, amelynek nagyságát jól érzékelteti, hogy ez a nagyságrend körülbelül lefedi az Egyesült Államok, az Európai Unió, India és Kína jelenlegi együttes termelési kapacitását.
Nemzetközi Energia Ügynökség
Felvillanyozódott autótrend
Minden harmadik eladott új autó elektromos lesz 2030-ra az Egyesült Államokban. Ezzel párhuzamosan az olaj iránti kereslet mintegy 5 %-kal csökken 2030-ra.
Így spórolhatnánk napi 2,7 millió hordónyi olajat
„Oroszország Ukrajna elleni megdöbbentő agressziója következtében a világ az elmúlt évtizedek legnagyobb olajellátási sokkjával nézhet szembe, ami óriási hatással lesz gazdaságunkra és társadalmainkra” – mondta Fatih Birol, a Nemzetközi Energia Ügynökség ügyvezető igazgatója.
Nem tanultunk a covidból – rekordot dönthet a szén-dioxid-kibocsátás 2023-ban
Az egekbe szökhet az üvegházhatást okozó gázok kibocsátása, ha a koronavírus-világjárványt követően újraindul az élet – figyelmeztetett a párizsi székhelyű Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) friss jelentésében.
A kormányok hajtják klímakatasztrófába a világot
A kormányok politikája klímakatasztrófához vezethet – erre hívja fel a figyelmet a Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA). A szervezet szerint ugyanis a deklarált célok és az alkalmazott politikai megoldások homlokegyenest ellenkeznek egymással. Elvben 2040-re kellene egyensúlyba hozni a világ energiaháztartását, erről a nagy párizsi klíma konferencia döntött – de hiába.