Mindent elborít a mikroműanyag

2022. május 28.

Hírek

Gumiabroncs, építőanyag, kozmetikum és csomagolóanyag szemcsék szennyezik vizeinket. A világ óceánjainak műanyagszennyezését elemezték ausztrál tudósok, és azt fedezték fel, hogy még a civilizációtól legtávolabbi zugokban is megtalálhatók a mikroszemcsék.

Műanyagszennyezésben az USA a vezető

2021. december 4.

Hírek

Az amerikai szövetségi kormány friss tanulmánya szerint az olcsó, sokoldalúan felhasználható műanyagok megjelenése „bármerre is nézünk, a műanyaghulladék világméretű özönét eredményezte”, a tengerbe dobott és a vízi élővilágot fenyegető, eldobható műanyagok legnagyobb része mögött az Egyesült Államok áll.

A műanyag mellett már a maszkok és gumikesztyűk is szennyezik a tenger fenekét

2020. május 27.

Hírek

Szennyezett gumikesztyűket és arcmaszkokat találtak környezetvédők a Földközi-tenger mélyén, a franciaországi Antibes közelében. Az Opération mer propre (Tiszta tenger művelet) nevű francia civil szervezet tagjai megpróbálják megtisztítani a Cote d’Azur tengerpartját az eldobott védőeszközöktől.

A koronavírus miatti maszkhulladékok lepték el az óceánokat

2020. március 2.

Hírek

A koronavírus miatt használt maszkok hulladékai lepték el az ázsiai tengerpartokat és ezáltal a Föld óceánjait is, amik műanyag tartalmuk miatt nehezen bomlanak le – tovább növelve ezzel az egyébként is egyre drasztikusabb műanyag szennyezettséget.

Az óceánok szemetének tizede a halászatból származik

2019. november 9.

Hírek

A halászati felszerelések, amelyből évente 640 ezer tonna kerül a vizekbe, megölik vagy megcsonkítják a tengeri állatokat. A használt háló 6 %-a, minden csapda 9 %-a és a hosszú horogsorok 29 %-a marad a vizekben.

Becsődölt a nagy csendes-óceáni szemétszedés

2019. január 2.

Hírek

Kevesebb mint három hónappal az indulás után egyelőre felhagynak a Csendes-óceánon felgyülemlett műanyaghulladék eltakarításával a begyűjtőberendezés megrongálódása miatt.

Már a Nemo-pontnál is felbukkant a műanyag

2018. június 29.

Hírek

A szárazföldtől 2688 kilométerre is mikroműanyaggal szennyezett az óceán. Korábban már a világ legmélyebb pontján is kimutatták az emberi szennyezést.