Barion Pixel

A természetvédelemben hasznosulnak a kivénhedt olajfúrótornyok

Világszerte több mint 12 000 tengeri olaj- és gázkitermelő platform működik. Amikor kiürülnek az óceáni talapzat lelőhelyei, vagy már csak gazdaságtalanul lehet kitermelni a nyersanyagot, akkor ezek a szerkezetek feleslegessé válnak, jelentőségük viszont felértékelődik a tengeri ökoszisztéma szempontjából.

Megmenekül a Belize Korallzátony

Belize kormánya végre bejelentette: szigorú jogszabályokat vezet be annak érdekében, hogy tartósan felfüggesszék az olajfúrással kapcsolatos tevékenységeket az UNESCO Világörökség részét képező Belize Korallzátony közelében, mely a a nyugati félteke legnagyobb ilyen életközössége.

Hungarikum: fúrótoronyból kilátó

A Sás-tó hazánk legmagasabban fekvő tava (507 m), Gyöngyös fölött van, Mátrafüredtől pár kilométerre. Az 1960-as években nyilvánították üdülőövezetté, inkább séta- és játszótér, mint kemény túracélpont. 40-50 évvel ezelőtt bravúrosan ötvözték a látványturizmust az ipartörténettel. A használaton kívüli olajkútfúró tornyokat felvitték a hegyre.

Olajfúrás az Adrián – tiltakozz Te is!

Látványos demonstrációval és „Tiszta Adriát! Olaj helyett megújulókat!” feliratú transzparensekkel indított aláírásgyűjtést a Greenpeace Budapesten. A szervezet az Adriai-tenger horvát partjainál tervezett olajkitermelés ellen tiltakozik. A horvát kormány 2015 elején ugyanis öt olajipari cégnek adott engedélyt olajkitermelésre, így hamarosan fúrótornyok lephetik el a magyar turisták által is kedvelt horvát tengerpart horizontját.

El a kezekkel az Adriai-tengertől!

Olajfúrásra kapott engedélyt az OMV az Adriai-tengeren. Greenpeace-aktivisták (köztük három magyar) az OMV osztrák székháza előtt tiltakoztak azért, hogy a cég vonja vissza tengeri olajfúrási terveit.

Greenpeace gyomros a Shellnek

Fellélegezhetnek a jegesmedvék, mert a Shell felhagy az idei szezonban a sarkvidéki olajfúrásokkal. Az olajfúrási kísérleteket az elmúlt években nemzetközi tiltakozások kisérték. 2012-ben Greenpeace akciók sora akadályozta a Shell olajfúrótornyait, és közel hárommillió ember tiltakozott aláírásával a veszélyes tevékenység ellen.

Greenpeace jegelés Davosban a Shell ellen

A Greenpeace huszonöt aktivistája „szállta meg” a Shell egyik benzintöltő állomását a svájci Davosban – az itt tartott világgazdasági fórum közelében -, hogy tiltakozzék a holland-angol kőolajipari óriásvállalat arktiszi fúrási tervei ellen.

Adatvédelmi áttekintés

Az üzemeltető adatvédelmi irányelveivel kapcsolatosan ezen az oldalon további tájékoztatást kaphat.